XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 lipca 2021r.

  1. Od 1 lipca br. pracę duszpasterską jako wikariusz rozpoczął w naszej parafii ks. Radosław Matraszek. Pochodzi z Kraśnika, w ostatnich latach pracował w parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie. Przyjmujemy go z wdzięcznością, uroczyście witamy i polecając opiece naszego Patrona – św. Antoniego Padewskiego otwieramy się na posługę kapłańską i czerpanie z jego 23-letniego już doświadczenia pracy duszpasterskiej.
  2. Dziękujemy za dzisiejszą posługę o. Wiesławowi Zielonce OMI – Misjonarzowi Oblatowi Maryi Niepokalanej. Przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2022. Zachęcamy do zainteresowania.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Od dzisiaj przez lipiec, sierpień i wrzesień zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
  5. Osobom, które pragną wziąć udział w 43 Pieszej Pielgrzymce Lublin-Jasna Góra przypominamy o tegorocznej formule pielgrzymki w formie sztafety. Grupa 7 ma swoje przejście 5 i 11.08 br. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki. Zapisy w najbliższych dniach trzeba zgłaszać na maila: michaelszuba@gmail.com . W kancelarii można powierzać swoje intencje pielgrzymom przez włączenie się w akcję „Idę z tobą”.
  6. Trwają wakacje, czas urlopów, niech nie umknie naszej uwadze charakter Dnia Pańskiego – pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy świętej w różnych miejscach, gdzie będziemy przebywali. Dziękujemy też za uszanowanie miejsca sakralnego i stosowny strój. Czas wolny, odpoczynku możemy także wypełniać na modlitwę i częstsze wizyty w kościele – przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Cieszymy się również gośćmi, którzy w okresie wakacji modlą się razem z nami.
  7. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: bezimiennie – 200zł i 500zł, na konto – 680zł. Taca z 27.06 – 10 934zł, skarbona – 376,50zł. W tych dniach malowane są sale w części dolnej kościoła i na plebanii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w kiosku parafialnym są nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
  9. W najbliższą niedzielę (11.07) będziemy mieli okazję wesprzeć ofiarami do puszki leczenie naszego parafianina Dawida Grzesiaka. Dawid miał wypadek w marcu br., teraz przebywa w Klinice Budzik w Warszawie.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marianna SEMENIUK, lat 96  zamieszkała przy ul. Niepodległości 12,

+ Wacław ZYCHOWICZ, lat 86  zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 18,

+ Wojciech KIJEK, lat 66  zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 11,

+ Marian GAŁAT, lat 73  zamieszkały przy ul. Niepodległości 5,

+ Michał ŚWISTUN, lat 98 – zmarły w Lublinie ojciec jednej z naszych parafianek, zamieszkały w BOGINCE PAŃSKIEJ.