VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9 maja 2021r.

  1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa ks. Marcinowi Grzesiakowi – Dyrektorowi Administracyjnemu Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Dziękujemy również za ofiary na tacę na seminarium i obecność wśród nas dk. Damazego Soi. Naszego parafianina otoczmy modlitwą w ostatnich tygodniach jego przygotowań do święceń prezbiteratu.
  2. We wtorek (11.05) minie 6. rocznica śmierci naszego pierwszego proboszcza – ks. prałata Stanisława Roga.  Tego dnia zapraszamy na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia przy jego grobie o godz. 15.00 i na Mszę św. o godz. 18.00.
  3. We czwartek (13.05) po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zakończymy je nabożeństwem majowym. Przed Mszą św. dzieci z klas III będą przeżywały swoją I spowiedź. Druga grupa będzie ją miała w piątek przed nabożeństwem majowym.
  4. W piątek (14.05) obchodzić będziemy liturgiczne święto św. Maciej Ap. Msze św. jak w dni powszednie. Tego dnia w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W sobotę (15.05) Uroczystość I Komunii św. przeżywać będą w grupach klasowych dzieci z klas III. Otoczmy ich i ich rodziny szczególną modlitwą.
  6. Za tydzień w niedzielę (16.05) obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Okolicznościowy kiermasz misyjny organizuje Grupa Misyjna. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła i comiesięczną adorację Najśw. Sakr. w intencji Kościoła, Papieża Franciszka i rodzin naszej parafii. Adorację zakończymy o godz. 21.00.
  7. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz inne czasopisma, książki i dewocjonalia znajdziemy w kiosku parafialnym. „Gość” w swym dodatku ma tekst litanii loretańskiej Przed wejściem do kościoła możemy jeszcze nabyć majowy numer „Głosu Św. Antoniego”.
  8. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnym: bezimiennie – 3x100zł i 500zł; na konto – 550zł.
  • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności:

+ Elżbieta MALINOWSKA, lat 70  zam. przy ul. Tumidajskiego 20,
+ Barbara SZKUTNIK, lat 64  zam. przy ul. Tumidajskiego 10,
+ Konrad KOWALIK, lat 28 zam. przy ul. Niepodległości 1.