WIELKOPOSTNE WĘDROWANIE

POSTANOWIENIE

Wielki post to dobry czas na wiele zmian w naszym życiu. Gdy jeszcze nam towarzyszy odrobina wiary motywacja staje się jeszcze większa. Nigdy jednak nie jest za mało dodatkowych inspiracji i przypomnień. Idąc tą ścieżką chcemy co tydzień przypomnieć o ważnym kroku na drodze, którą nazwaliśmy WIELKOPOSTNYM WĘDROWANIEM. Są różne ścieżki, po których wędrujemy. Może w tym czasie, pewnego ograniczenia z racji pandemii, nie na wszystko możemy sobie pozwolić. Na pewno jednak możemy spróbować w przestrzeni naszego życia wewnętrznego (które poniekąd objawi owoce także w innych przestrzeniach naszego życia).

Na początek hasło: POSTANOWIENIE. Pewnie nie jest to mój czy twój pierwszy zryw w tym odniesieniu. Tu nie chodzi o udowodnienie sobie czegoś. Tu nie trzeba też robić, bo tak inni się zdecydowali. Popatrz na to inaczej. Zauważ w tym pewną szansę. Krok w tym, by wyjść z jakiegoś marazmu, bylejakości, nieuporządkowania… . Może też inaczej, by się rozwinąć, dojrzeć, umocnić… . Tak, potrzebujemy w tym wsparcia, pomocy, odniesienia. Dobrze myślisz. Może też pokory, bo to chyba nie pierwszy raz… . Może już odkrywasz, że mamy Przewodnika, mamy źródło inspiracji.

On, Jezus przetarł ten szlak. Nie wiem, czy dostrzegasz to, że dalej nam towarzyszy. Teraz kolej na mnie i ciebie. Decyzja. Wybór. Nie zastanawiaj się za długo.

Podejmij POSTANOWIENIE.