I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2021 r.

 1. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale – w niedzielę o g. 17.15, w środę o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Gorzkie Żale; Droga Krzyżowa – w piątki o g. 9.00, 16.00 – z udziałem dzieci, o 17.00 – dla dorosłych i po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.45) – z udziałem młodzieży.
 • Liturgiczne święto Katedry św. Piotra przeżywać będziemy w poniedziałek (22.02). Msze św. jak w dni powszednie.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii tradycyjnie rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (21.03) i potrwają do 24 marca. Poprowadzi je ks. dr hab. Krzysztof Grzesiak – Dyrektor Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie.
 1. Dziękujemy tym, którzy już wyrazili chęć włączenia się w dniach 19-25.03 w NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC o przyjęcie i poszanowanie każdego ludzkiego życia. Zeszyt z zapisami jest wystawiony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 1. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca organizuje dzisiaj przed kościołem zbiórkę ofiar na leczenie i rehabilitację Adama Fiedziuszko. Chory ma 26 lat, wspaniałą rodzinę i do niedawna miał też normalne życie. Niestety nagła choroba – udar niedokrwienny rdzenia, diametralnie zmieniła jego codzienność w ciężką walkę o życie i zdrowie. Adam w jednej chwili został całkowicie sparaliżowany. Aktualnie dzięki wysiłkom lekarzy, leczeniu i rehabilitacji jego stan się poprawił, ale Adam potrzebuje dużych środków na zapewnienie ciągłości leczenia. Dlatego zbieramy środki na jego leczenie i rehabilitację. Tylko w ten sposób Adam ma szansę na powrót do sprawności. Zbiórka jest szczególnie bliska naszym sercom, ponieważ Adam jest siostrzeńcem naszej zakrystianki – s. Honoraty. Dlatego tym bardziej zachęcamy do wsparcia. Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca dziękujemy za podjęcie inicjatywy.
 1. Szkoły Podstawowe: Katolicka im. św. Jadwigi Królowej na Czechowie i nr 19 (z językiem hiszpańskim) zachęcają do zainteresowania i zapisów. Szczegóły znajdziemy w gablocie.
 1. Zachęcamy do sięgnięcia po nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest też jeszcze do nabycia w kiosku parafialnym lutowy numer Głosu św. Antoniego.
 1. Bóg zapłać za ofiary na remonty: bezimienne –50zł, 100zł i 200zł, KR św. Hiacynty i św. Franciszka – 300zł, wspólnota neokatechumenalna – 240zł. W przyszłą niedzielę (28.02) ofiary na tacę przeznaczymy na prace remontowe budynków parafialnych.
 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności:
  + Anna GWAREK, lat 39, zamieszkała przy ul. Rudnickiej,
  + Bronisława (k) LATO, lat 67, zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 19,
  + Edward WOŁOSIUK, lat 80, zamieszkały przy ul. Niepodległości 4.