VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 lutego 2021 r.

  1. Kościół w Polsce w tych dniach przeżywać będzie 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Towarzyszy mu hasło: Trzeźwością pokonywać kryzys. Włączmy tę intencję do naszym modlitw.
  2. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się dzisiaj nabożeństwo 40 godzinne – to sięgająca w początkach XIII w. forma modlitwy przed Najśw. Sakramentem, która pomaga wiernym przygotować się do wejścia w Wielki Post. Program czuwania dla mieszkańców poszczególnych ulic znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii i w Głosie św. Antoniego. Zapraszamy do znalezienia chwili czasu na modlitwę.
  3. W najbliższą środę (17.02),  Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Obowiązuje nas post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Kancelaria będzie czynna na zasadzie dyżuru niedzielnego – po Mszach św. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w środy o g. 17.15, w niedziele – z kazaniem pasyjnym również o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o g. 9.00, 16.00 – z udziałem dzieci, o 17.00 – dla dorosłych i po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.45) – dla młodzieży.
  4. W najbliższy piątek (19.02) będziemy w Kościele przeżywać Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W tej intencji szczególnie modlić się będziemy w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
  5. Osobom wyjeżdżającym w niedzielę 21.02 do Krakowa na misterium Męki Pańskiej przypominamy, że rozpocznie go Msza św. o g. 5.30. Jest jeszcze kilka miejsc, zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Ewa Kamińską.
  6. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza do włączenia się w dniach 19-25 marca br. w akcję: Nieustający Różaniec w intencji o przyjęcie i poszanowanie każdego ludzkiego życia. W czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego można będzie się zapisywać do zeszytu, wybierając jedną lub więcej godzin na modlitwę różańcową (modlić się można będzie w domu lub w kościele). Zeszyt będzie dostępny w tym czasie przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, w następne dni w kaplicy adoracji. Obok zeszytu będą karteczki, by zapisać sobie wybrany dzień i godzinę modlitwy. Zachęcamy do włączenia się.
  7. Przy wyjściu z kościoła są dzisiaj zbierane ofiary na tzw. Fundusz Wschodni – na wsparcie dla katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego. Zachęcamy do wsparcia.
  8. Bóg zapłać za ofiary na remonty budynków parafialnych: bezimiennie -50zł, 2x100zł i 200zł; na konto: 860zł.
  9. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualną prasę katolicką, m.in. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer „Miłujcie się”. Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze nabyć aktualny numer „Głosu św. Antoniego”. Zachęcamy do lektury.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana:      

+ Eugeniusz TRYNIECKI, żył 81 lat, zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 22,
+ Włodzimierz MIECZNIKOWSKI, żył 75 lat, zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 8,
+ Andrzej BUDZYŃSKI, żył 59 lat, zamieszkały przy ul. Niepodległości 26,
+ Janina DRĄG, żyła 91 lat, zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 14.