Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Droga Neokatechumenalna

Sobór Watykański II zauważył potrzebę katechumenatu pochrzcielnego, czyli formowania ludzi już ochrzczonych do dojrzałej wiary. Jedną z odpowiedzi na tą potrzebę Kościoła jest Droga Neokatechumenalna, która narodziła się w barakach pod Madrytem w 1964 roku. Jest ona narzędziem w ręku biskupa i proboszcza dla realizacji misji wtajemniczenia chrześcijańskiego, które dokonuje sie poprzez tzw. trójnóg: słuchanie Słowa Bożego, sakramenty, wspólnotę.

neo3

Neokatechumenat jest dla wielu osób drogą do wiary osobistej i dojrzałej. Niejednokrotnie słyszane Słowo ratuje z depresji, wydobywa z ruiny i nałogów, ocala małżeństwa. Członkowie wspólnot ożywiają parafie, przyczyniając się do budowania żywego Kościoła.

neo1

Wspólnota neokatechumenalna w naszej parafii powstała po katechezach w 2014 roku, które głosili katechiści zaproszeni przez ks. Stanisława Roga. Należy do niej ponad dwadzieścia osób, różnego wieku i stanu. Formacja odbywa się poprzez udział w Liturgii Słowa i Eucharystii przeżywanej w małej grupie. Okazją do wejścia do wspólnoty są katechezy, o których informacje można znaleźć <tutaj>.

neo2

konwiwencja2

Prezbiterem wspólnoty jest ks. Franciszek Bednar. Kontakt: brat Robert (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.