Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Towarzystwo Przyjaciół Seminarium

logo1920

Dekretem z 4 grudnia 2009 r. Abp Józef Życiński powołał do istnienia Towarzystwo Przyjaciół Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Stanowi ono wspólną troskę całej Archidiecezji (zarówno osób duchownych jak i świeckich) o formację kandydatów do święceń i działa na podstawie własnego Statutu. Celem Towarzystwa jest pielęgnowanie powołań kapłańskich, wyrażane przez współpracę z lubelskim Seminarium Duchownym, niesienie mu pomocy duchowej i materialnej oraz kształtowanie kultury religijnej zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.

Abp Józef Życiński miał doświadczenie funkcjonowania podobnej instytucji w Tarnowie, skąd przyszedł do Lublina. Takie wspólnoty istnieją przy niektórych seminariach w Polsce. Chodzi m.in. o to, by pogłębić więź Seminarium z diecezją. Na czele parafialnego oddziału TPS staje miejscowy Proboszcz, któremu przekazuje się wypełnioną deklarację członkowską. Można ją też przesłać bezpośrednio do Seminarium.

Warunkiem przystąpienia do Towarzystwa jest deklaracja modlitwy, by przynajmniej raz w tygodniu, w każdy czwartek, wspierać duchowo tych, którzy już są klerykami oraz nowe powołania. Członkowie Towarzystwa deklarują regularne wsparcie finansowe (przez siebie określone). Przeznaczone jest ono przede wszystkim na potrzeby seminarzystów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wielu uzdolnionych kleryków (np. muzycznie) pragnie rozwijać swoje zdolności z nadzieją lepszego wykorzystania talentów w przyszłej posłudze kapłańskiej. Towarzystwo chętnie wspiera realizację takich celów.

Ze swojej strony Seminarium zapewnia cotygodniową Mszę św. w intencjach członków Towarzystwa (sprawowaną w każdy poniedziałek), coroczne spotkanie w Seminarium oraz dni skupienia. Wszystkich, którzy wielkodusznie otaczają opieką powołanych do służby Bożej w Kościele wspieramy naszą modlitwą. Niech dobry Bóg zsyła potrzebne łaski na Duszpasterzy oraz Wiernych zatroskanych o nowe zastępy gorliwych robotników winnicy Pańskiej.

za: http://seminarium.lublin.pl/index.php/towarzystwo-przyjaciol-seminarium/o-tps

W naszej parafii Towarzystwo Przyjaciół Seminarium proawdzi w każdy pierwszy czwartek miesiąca modlitwę różańcową o godzinie 17.15 prosząc Boga w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość kapłanów. Wszystkich chętnych do współpracy z TPS zapraszamy do kontaktu z p. Ewą Kamińską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.