Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

SHK "Zawisza" - harcerze

''Jesteśmy jedną wielką rodziną'' – tak można podsumować 11 Drużynę Lubelską św. Antoniego ''Skała''.

zdjęcie nr 2

I faktycznie tak jest. Licząca prawie trzydzieści osób ''organizacja'', która już dawno porzuciła ten mało trafny termin jest świetnym przykładem tego, jak środowisko, w którym się obracamy wpływa na nasz rozwój i dalsze życie. To właśnie tutaj uczymy się wartości takich jak przyjaźń, zaufanie i poświęcenie. To tutaj dowiadujemy się, że wspólny, własnoręcznie przygotowany posiłek jest nie tylko zaspokojeniem głodu, ale też współpracą wielu rąk. Dla nas to coś więcej niż ''organizacja''!

zdjęcie nr 3

Sam skauting to wymysł Roberta Beden-Powella – brytyjskiego wojskowego, generała porucznika. Dla nas, to niesamowita okazja poznania nowych ludzi, przeżycia przygód i nauczenia się technik takich jak ekspresja, pionierka czy gotowanie.

Jak każda drużyna w naszym ruchu, jest podzielona na zastępy. W Skale jest ich pięć: Orzeł, Wilk, Jastrząb, Sokół i Rekin. To właśnie w takim składzie (nie zapominając oczywiście o drużynowym, który dba o to, aby to wszystko miało ręce i nogi) wyjeżdżamy na biwaki, zimowiska czy obozy. W ciągu roku trwają one kilka dni, natomiast obóz letni to już dwa tygodnie wspaniałej zabawy i pracy nad samym sobą.

zdjęcie nr 1

O tym wszystkim można by pisać i pisać jeszcze wiele, ale ja polecam inną opcję. Polecam to przeżyć!

Duszpasterz: ks. Leszek Sałaga
Kontakt: Marceli Wydra, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.