Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Sztab parafialny

logo śdm kraków 2016 młodzi dla młodych

Przygotowania do obchodów Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii rozpoczęły się w marcu 2015 roku. Z inicjatywy śp. Ks. Proboszcza Stanisława Roga został powołany sztab parafialny, zaś opiekunem duchowym przygotowań został ks. Mariusz Salach. Aktualnie w skład sztabu wchodzi ok. 10 osób w różnym wieku, wywodzących się z wielu wspólnot naszej parafii, którzy swoją chęcią i zaangażowaniem pragną przybliżyć nam idee Światowych Dni Młodzieży a także przygotować całą parafię na przyjazd pielgrzymów z zagranicy. Liderem grupy jest Iwona Strojek, która wraz z Michałem Stefankiem i Kamilem Drozdkiem koordynują prace przygotowawcze w całej parafii oraz utrzymują stały kontakt z diecezjalnym Komitetem Organizacyjnym ŚDM. Wszystkie podejmowane działania podzielone są w ramach kilku sekcji, w skład których wchodzą koordynator i wolontariusze:


     Sekcja zakwaterowania
Zasadniczym celem działania sekcji jest zapewnienie miejsc noclegowych dla młodych z zagranicy. Osoba odpowiedzialna sprawuję nadzór nad znalezieniem osób chętnych gościć pielgrzymów w swoich domach oraz ich przygotowaniem do tego wydarzenia. Koordynatorem tej sekcji jest Jan Braun.


     Sekcja wyżywienia
Zadania podejmowane w ramach tej sekcji skupiają się wokół zapewnienia niezbędnego wyżywienia dla pielgrzymów, w  tym także kontakt z potencjalnym sponsorami/ofiarodawcami produktów spożywczych. Członkowie sekcji odpowiadają zatem za logistyczne zaplanowanie i wydawanie posiłków w lipcu 2016 roku. Osobą odpowiedzialną za sekcję wyżywienia jest pan Andrzej Kuźmicz.


     Sekcja medialna
Powyższa sekcja odpowiedzialna jest za szeroko rozumiany marketing i reklamę, nie tylko na zewnątrz naszej parafii (m.in. w Internecie poprzez media społecznościowe), ale także wśród wszystkich wiernych. Zajmuje się również organizacją dni informacyjnych, podczas których przedstawiana jest m.in. idea ŚDM oraz aktualny stan przygotowań w naszej parafii. Koordynatorami sekcji są Ada Surdacka i Beata Wypych.


     Sekcja koordynacji wolontariuszy
Ideą powstania sekcji było znalezienie wszystkich osób chętnych, które chciałyby włączyć się w przygotowanie ŚDM w naszej parafii, ich przygotowanie duchowe na przybycie gości z zagranicy oraz późniejszy wspólny wyjazd na spotkanie z papieżem do Krakowa. W ramach sekcji prowadzone były zajęcia informacyjne w szkołach czy spotkania ze wspólnotami naszej parafii. Koordynatorem sekcji jest Iwona Strojek.


     Sekcja programowa
Celem powstania sekcji jest zaplanowanie pobytu pielgrzymów w naszej parafii, zwłaszcza pod względem turystyczno-rekreacyjnym oraz czuwanie nad przebiegiem realizacji tego planu. Członkowie sekcji szukają ciekawych miejsc w Lublinie, organizują wycieczki dla uczestników, gry i zabawy mające na celu zintegrowanie młodych z parafią, a także pokazanie piękna Lubelszczyzny. Osobą odpowiedzialną za działania sekcji jest Ilona Gajowiak.


     Sekcja liturgiczna i muzyczna
Wspomniana sekcja odpowiada za wszelkie działania związane z przygotowaniem liturgicznym oraz muzycznym do obchodów ŚDM w parafii. Do jej zadań należy m.in. organizowanie czuwań i mszy świętych w intencji dobrego przeżycia ŚDM, dbanie o przygotowanie duchowe wszystkich osób biorących czynny udział w organizacji obchodów ŚDM i całej parafii a także zapewnienie zaplecza modlitewnego, dzięki współpracy z grupami parafialnymi. Koordynatorem tej sekcji jest Maksymilian Kuźmicz.


     Sekcja tłumaczeń
Celem głównym działalności sekcji jest znalezienie osób, które mogłyby pełnić funkcję tłumaczy podczas wizyty młodych z zagranicy w naszej parafii. W ramach swoich zadań zajmuje się ona także tłumaczeniem wszelkich tekstów i dokumentów związanych z organizacją ŚDM, kontaktem z przewodnikami grup pielgrzymów z zagranicy, tłumaczenie korespondencji. Osobą odpowiedzialną za sekcję jest Anna Pietroń.


     Sekcja wyjazdu do Krakowa
Zadaniem sekcji jest zorganizowanie wyjazdu pielgrzymów z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, w tym znalezienie osób chętnych, zorganizowanie transportu, rejestracja grupy oraz czuwanie nad przebiegiem całego wyjazdu od strony technicznej. Koordynatorem sekcji jest ks. Paweł Zdybel.


     Sekcja finansowa
Jak sama nazwa wskazuje powyższa sekcja odpowiada za wszelkie kwestie finansowe związane z przygotowaniami obchodów ŚDM w naszej parafii. Do jej głównych zadań należy zatem znalezienie źródeł finansowania tych działań, m.in. poprzez znalezienie i kontakt z potencjalnymi sponsorami bądź ofiarodawcami. W obecnej chwili sekcja nie ma koordynatora.


Jeśli masz chęć włączyć się w przygotowanie ŚDM w ramach którejś z sekcji, zapraszamy do współpracy!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.