Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Programme of the WYD in Diocese and Parish

Programme of the WYD in Diocese and Parish – St. Anthony’s Parish;
21st - 25th July 2016

bjNoFew

download english version

Thursday, 21th July

·         530-630 – arrival of the pilgrims, welcome part in the parish

·         700 – breakfast with families; later: sleeping time

·         1300 – Holy Mass in St. Anthony Parish

·         1400-1800 – rest at Gumienko Lake in Jedlanka, swimming, playing, talking, integration games... ; in case of bad weather – city game or… (you can invent something J); during the journey: – presentation of the programme, all important information and places when the pilgrims will stay; every person will get his/her own programme, map of Lublin and „pilgrim package”

·         (1530 lunch time – soup or packed lunch)

·         1915 meeting in groups – Meeting Abraham in Mamre part I

·         2000-2200 – bonfire and evening prayers – together with the Christ the King Parish

Friday, 22th July

·         800 – breakfast with families

·         830-1030 – meeting in the groups – Meeting Abraham in Mamre part II

·         1100-1400 – visit in Lublin Countryside Museum; Chaplet of Divine Mercy (packed lunch)

·         1500 – visit in Majdanek Concetration Camp

·         1800 – Holy Mass in St. Agnes Parish

·         1900 – Way of the Cross beetween St. Anthony and St. Agnes (for the volunteers – Adoration of the Cross later)

·         2100 – supper time with families

Saturday, 23th July

·         700 – breakfast with families

·         800 – meeting in the groups – Meeting Abraham in Mamre part III

·         from 900  – NATIONS’ HOLIDAY

o   900 THE MARCH OF FAITH in the streets of the city of Lublin

o   1100 Arena Lublin – entrance

o   1200 – theatrical performance

o   1400 International Mass with Archbishop Stanisław Budzik

o   1600 a picnic – own food

o   1700 Adoration Workshops ending with the CONCERT OF GLORY

·         21  – supper with families

Sunday, 24th July

·         900 – breakfast with families

·         1030 – Holy Mass in the parish

·         from 1300 – meeting the family: festive dinner concluding the stay

·         1500 – free time (opportunity f.e. to do some sightseeing: KUL, Botanical Garden, the Old Town etc.)

·         1900 Way of Light

·         2030“Folk and tradition” feast (if you want to, you are welcome to prepare something :))

Monday, 25th July

·         700– farewell breakfast with families; later: farewell

·         930 – International Mass for guests and parishioners in St. Anthony parish

·         A farewell and departure to Cracow to attend the central events of WYD 2016

(the plan of this day depends on the time of departure to the central events of WYD 2016)

Aby dzielić się wiarą - rozmowa z ks. Markiem Urbanem

Rozmowa Państwa Ewy i Tomasza Kamińskich (GśA) z proboszczem parafii, ks. Markiem Urbanem na temat Światowych Dni Młodzieży.
Wywyiad pochodzi z wakcyjnego wydania gazetki
Głos św. Antoniego.

ks. Marek Urban

Głos św. Antoniego: Czym są Światowe Dni Młodzieży?

Ks. Marek Urban: To inicjatywa, która zrodziła się w sercu, dziś świętego Jana Pawła II. Sam nawiązał do tego w książce Wstańcie, chodźmy – mówiąc, że pomysł wywodzi się z polskiej ziemi, z doświadczeń pracy z młodzieżą oazową i przeżywanymi z nimi Dniami Wspólnoty. To, że młodzież modliła się, śpiewała i dzieliła swoim świadectwem wiary, było dla niego bardzo budujące. Chciał coś z tego przenieść na grunt całego Kościoła. Inicjatywa ŚDM została określona w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Przeżywany wtedy z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Rok Młodzieży stanowił inspirację, by zaprosić młodych na spotkanie w Rzymie. Rozpoczęła się droga do corocznych spotkań młodzieży – najpierw z biskupami diecezjalnymi w Niedzielę Palmową – jako Dzień Młodości, a potem do cyklicznych spotkań z papieżem w różnych krajach świata. Od 1985 r. ta wędrówka trwa. W Polsce mieliśmy okazję uczestniczyć w ŚDM 25 lat temu w Częstochowie. Teraz będzie to w Krakowie.

Mówi się, że to spotkanie młodych. Poniekąd to prawda, gdyż młodzi są uczestnikami spotkania. Ale uczestnicy ŚDM pragną spotkać się w konkretnym miejscu i doświadczyć Kościoła lokalnego. Wiemy też, że młodzi ożywiają Kościół. Widać to było w Kolonii. Na pewno ożywienie nastąpiło w Hiszpanii, która wcześniej jakby się zabetonowała w swojej drodze wiary. Doświadczenie spotkania z młodymi dało pewien ożywczy impuls.

ŚDM, to katecheza, modlitwa, liturgia, spotkanie z ludźmi Kościoła. Także w formie łatwiej przemawiającej do człowieka – spektaklu, muzyki, śpiewu. To także docenienie historii – spotkanie ze świętymi, czasem żyjącymi wiele wieków temu, a dzisiaj mającymi wiele do powiedzenia młodym ludziom. ŚDM, to na pewno manifestacja wiary, ale też doświadczenie Kościoła, który modli się z następcą św. Piotra w danym miejscu, by Duch Święty odnowił, ożywił konkretne środowiska i posłał młodych do określonych zadań.

Każde ŚDM mają swój klucz poprzez temat. Obecne ukierunkowane są na tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Związane jest to z przesłaniem, jakie Jezus zostawił św. Siostrze Faustynie, z dziedzictwem, jakie wypływa z Łagiewnik i z nauki św. Jana Pawła II, syna tej krakowskiej ziemi.

Ile razy ks. Proboszcz uczestniczył w ŚDM?

Pierwszy raz byłem na ŚDM właśnie w 1991 r. w Częstochowie, jako młody kleryk. Nie zapomnę tej, jakże licznej, pielgrzymki lubelskiej. Grupa 6, w której szedłem, liczyła wtedy 550 osób. „Normalnie” ma 150-200. Najmocniejszym dla mnie doświadczeniem, już na Jasnej Górze, był tłum młodych ludzi. Idąc w nocy po czuwaniu spotykało się grupy śpiewających, grających, zaczepiających przechodzących, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Było to odkrywanie różnorodności, bogactwa Kościoła. Bardzo poruszyły mnie znaki towarzyszące spotkaniu – Krzyż i modlitwa wokół niego oraz przesłanie papieskie. Doświadczyłem wtedy wielkiej życzliwości i otwartości mieszkańców Częstochowy, którzy spontanicznie przygarnęli naszą grupę i zorganizowali nam dwa noclegi. A było to w maleńkim domu.

Czytaj więcej: Aby dzielić się wiarą - rozmowa z ks. Markiem Urbanem

Program ŚDM w naszej parafii

Program Światowych Dni Młodzieży
w parafii św. Antoniego Padewskiego
w dniach 21-25.07.2016 r.

USA 512download english version (.pdf)

     CZWARTEK, 21.07.2016

5:30 – 6:30 - Przyjazd uczestników Światowych Dni Młodzieży do Archidiecezji Lubelskiej: przywitanie w parafii, zakwaterowanie i rozdanie programów dni w parafii (Kościół Dolny)
7:00 – Śniadanie i nocleg u rodzin
13:00 – Msza św. w parafii św. Antoniego Padewskiego
14:00 – 18:00 – wyjazd nad jezioro Gumienko w Jedlance, las, boisko do siatkówki, park linowy – w drodze: prezentacja programu Dni w Diecezjach, rozdanie mapy Lublina i „pakietów pielgrzyma”; podanie informacji praktycznych (toalety na terenie parafii, nr alarmowe, przedstawienie osób odpowiedzialnych) - w przypadku złej pogody zwiedzanie Lublina
15:30 – obiad: zupa (np. forszmak) lub suchy prowiant - pływanie, zabawy integracyjne, rozmowy, gry sportowe
19:15 - Spotkanie w grupach – Spotkanie z Abrahamem pod Mamre cz. I
20:00 – 22:00 – ognisko + modlitwy wieczorne (w wąwozie przy ul. Daszyńskiego, śpiewanie, integracja, zabawy, np. wspólny polonez, belgijka)

Czytaj więcej: Program ŚDM w naszej parafii

Światowe Dni Młodzieży- najnowsze informacje!

 
Arena Młodych na Arenie Lublin
 
Przed centralnymi obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie do Archidiecezji Lubelskiej ma przybyć kilka tysięcy młodych ludzi z całego świata. Zagoszczą u nas Belgowie, Francuzi, ale także reprezentanci Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Brazylii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Kuby, Słowenii, Papui-Nowej Gwinei. Punktem kulminacyjnym pobytu gości w naszej archidiecezji będzie spotkanie w dniu 23 lipca na stadionie Arena Lublin. Na Arenie spotkają się uczestnicy czterech korowodów, które, roztańczone i kolorowe, ze śpiewem na ustach, wejdą na stadion. Na czterech scenach wystąpi 300 aktorów-wolontariuszy oraz 800-osobowy chór. W programie zaplanowane jest przedstawienie nawiązujące do historii Lublina, uroczysta Msza Święta, a następnie widowisko, które będzie oparte na historii Abrahama zakończone adoracją Najświętszego Sakramentu.Przygotowania do tego wydarzenia już się rozpoczęły, ale wciąż dołączyć mogą wszyscy chętni, którzy swoim talentem chcą wspomóc to przedsięwzięcie. Stworzone zostały specjalne grupy warsztatowe: muzyczne, teatralne, a także m.in. żonglerskie, szczudlarskie i bębniarskie, które prowadzą cenieni profesjonaliści. Organizatorzy w dalszym ciągu przyjmują zgłoszenia osób, które ukończyły 16 lat. Szczegóły na stronie internetowej sdm.lublin.pl w zakładce Arena Młodych. W wydarzeniu na stadionie mogą wziąć udział wszyscy chętni, nie tylko pielgrzymi i wolontariusze.
 

Czytaj więcej: Światowe Dni Młodzieży- najnowsze informacje!

Spotkanie Sztabu Parafialnego ŚDM oraz wszystkich, którzy chcą sięwłączyć w organizację ŚDM w naszej parafii

Najpierw serdecznie podziękowania dla Ady i Maksymiliana, którzy byli głównymi organizatorami drogi krzyżowej w intencji ŚDM, która została odprawiona w piątkowy wieczór 26 lutego. Wielkie dzięki również tym, którzy włączyli się w czytanie rozważań i śpiew pieśni oraz ks. Pawłowi za przewodniczenie drodze krzyzowej.

 

Serdeczne podziękowania również Jankowi oraz Ilonie za poprowadzenie spotkania z rodzinami, które będą przyjmować młodzież do swoich domów w lipcu. Spotkanie było bardzo rzeczowe i przebiegało w miłej atmosferze.

 

A teraz przypominam, że spotkanie Sztabu Parafialnego ŚDM odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 marca 2016 r. o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Bardzo serdecznie zapraszam na to spotkanie także wszystkich, którzy pragną się włączyć, czy pomóc w jakikolwiek sposób w zorganizowanie tego wielkiego wydarzenia w naszej parafii.
ks. Mariusz

Miłosierni jak Ojciec - dzień skupienia

12107184 1268821343134565 9163882196113877333 n

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu zapraszamy na dzień skupienia, którego motywm przewodnim będzie hasło Jubileuszu Miłosierdzia - Miłosierni jak Ojciec.

Zaproszenie skierowane jest do zaangażowanych w przygotowanie Światowch Dni Młodzieży (sztab parafialny, wolontariusze, rodziny przyjmujace pielgrzymów) ale i do wszystkich chętnych.

Podczas naszego spotkania przewidujemy konferencje, spotkania w grupach, celebracje liturgiczne.

Zachęcamy do zgłaszania się na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Program dnia skupienia:
10.00 wyjazd z Lublina
10:30 zabawy integracyjne
11:45 konferencja: Miłosierdzie w historii zbawienia
12:15 przerwa na kawę i ciasto
12:35 celebracja sakramentu pojednania
14:00 obiad + czas na integrację Emotikon wink
15:00 spotkanie w grupach
16:00 Eucharystia
17:15 agapa (podwieczorek)
18:15 konferencja: Duch Święty jako dar miłosierdzia
19:00 uwielbienie
20:30 wyjazd
21:00 powrót do Lublina

Błogosławieni Miłosierni!

Hymn Światowych Dni Młodzieży 2016 w wykonaniu naszego młodzieżowego zespołu muzycznego. Wykonanie zarejstrowane podczas konceru Błogosławieni Miłosierni, albowiem Oni Miłosierdzia dostąpią, który odbył się 31 stycznia 2016 w dolnym kościele.

 

Sprawozdanie ze spotkania Sztabu Parafialnego ŚDM z 24.01.2016 r.

dokument

1. Informacje na temat ŚDM do „Niedzieli” – odpowiedzialna p. Kamińska.

2. Świadectwo na koncercie (31.01) – odpowiedzialna Ilona Gajowiak.

3. 28.02, godz. 19:00 w salce Domu Katechetycznego – spotkanie z rodzinami.

4. 6.03, godz. 19:00 w salce Domu Katechetycznego – spotkanie sztabu parafialnego ŚDM.

5. 16.02, godz. 19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ŚDM.

6. 12.03 – przewidziany jest kurs z pierwszej pomocy – odpowiedzialni za organizację: p. Kamińska oraz Maksymilian Kuźmicz.

7. 3.04 - kiermasz gadżetów ŚDM.

8. 13.02 – Dzień skupienia dla wszystkich chętnych, więcej informacji na stronie parafialnej.

9. W Wielkim Poście będzie droga krzyżowa w intencji ŚDM dla młodzieży i dorosłych .

Zaproszenie na modlitwę w intencji ŚDM

Zapraszamy do modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w najbliższą niedzielę 29.XI.

Wolontariusze z parafialnej grupy ŚDM stać będą przed kościołem po każdej niedzielnej Mszy św. i rozdawać okolicznościowe karteczki na których będzie można wypisać intencję modlitewną i wrzucić ją do specjalnie przygotowanego pudełka.

Podczas Mszy św. w niedzielę (29.XI) o godz. 12.00 wolontariusze z parafialnej grupy ŚDM otrzymają uroczyste błogosławieństwo na swoją posługę pomocy w organizacji ŚDM w naszej parafii.

W niedzielny wieczór (29.XI), ok. godz. 19.00 (po Mszy św. wieczorowej) modlić się będziemy w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży oraz w intencjach wypisanych na kartkach. Modlitwę będzie prowadzić młodzież z naszej parafii.

Zapraszamy również na spotkanie sztabu parafialnego ŚDM, które rozpocznie się w najbliższą niedzielę po modlitewnym czuwaniu (ok. 20.00) w domu katechetycznym. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w jakikolwiek sposób w organizację ŚDM w naszej parafii.

Przez całą niedzielę można będzie też nabywać u wolontariuszy przed kościołem Kalendarz parafialny na rok 2016 r. Nabywając ten kalendarz wspieramy finansowo organizowanie wyjazdu młodzieży do Krakowa na ŚDM oraz organizację ŚDM w naszej parafii w lipcu 2016 r.

Dzień modlitwy w intencji ŚDM

pomodl sie 001

Komunikat Metropolity Lubelskiego na dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży!

 

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Przyszłą niedzielę, rozpoczynającą nowy rok liturgiczny, przeżyjemy jako diecezjalny dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Jest to inicjatywa, z którą wyszli młodzi zaangażowani w przygotowania do tego wielkiego święta wiary. Pragną oni nie tylko modlić się o obfite duchowe owoce spotkania w Lublinie i w Krakowie, ale także polecać Bogu Wasze osobiste intencje.

Gorąco zachęcam wszystkich kapłanów oraz samych młodych formujących się w różnych wspólnotach naszej diecezji do podjęcia tego dzieła. Młodzież będzie przyjmować intencje modlitwy po każdej niedzielnej Eucharystii. Sama zaś modlitwa odbędzie się o godzinie wskazanej przez duszpasterzy.

Uczestnictwo w przyszłorocznych Dniach Młodzieży wiąże się z kosztami, które często trudno jest udźwignąć ludziom młodym i ich rodzinom. Z tej racji kieruję do Was serdeczną prośbę, aby przy okazji powierzania młodzieży swoich intencji wesprzeć ofiarą ich wyjazd do Krakowa. Niech nasza diecezjalna solidarność, zarówno w modlitwie, jak i w potrzebach materialnych, przyniesie błogosławione owoce dla całego młodego pokolenia.

Na czas Adwentu, który rozpoczniemy w tym roku modlitwą z młodymi i za młodych, z serca Wszystkim błogosławię.

 

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 20 listopada 2015 r.

Sprawozdanie ze spotkania Sztabu Parafialnego ŚDM z 25.10.2015 r.

logo

1. Sekcja programowa zatwierdziła cały program DwD. Padł także pomysł aby samemu przygotować program spotkań w grupach dla gości. Zachęcamy do dzielenia się pomysłami.

2. Jest częściowo przetłumaczona zakładka ŚDM na naszej stronie parafialnej - dziekujemy Ani Pietroń z sekcji tłumaczeń. W ramach najbliższych działań organizuje ona grupę odpowiedzialną za stworzenie słowniczka dla rodzin.

3. Sekcja modlitewna organizuje comiesięczne czuwania w intencji ŚDM każdego 16 dnia miesiąca.

4. W ostatnią niedzielę listopada na Mszy Świętej wieczorowej odbędzie się uroczyste błogosławieństwo wolontariuszy. Iwona Strojek podjęła się prowadzenia spotkań informacyjnych w grupach młodzieżowych parafii, w tym także kandydatów do bierzmowania.

5. Dzień Skupienia dla sztabu i wolontariuszy - termin 13.02, zgłoszenia do końca roku u Natalii Paluch. Odpowiedzialnym za Dzień Skupienia jest Maksymilian Kuźmicz.

6. Rozpoczęły się zapisy na ŚDM w dwóch terminach - pakiet całościowy i 3-dniowy. Zgłoszenia u ks. Pawła Zdybla i w kancelarii parafialnej.

Czytaj więcej: Sprawozdanie ze spotkania Sztabu Parafialnego ŚDM z 25.10.2015 r.

Świece ŚDM w rękach rodzin goszczących młodzież

sdm swiece

W niedzielę 25 października o godz. 18.00 odprawiona została Msza święta, na którą przybyły rodziny przygotowujące się do przyjęcia młodzieży w ramach tygodnia w diecezji ŚDM 2016. Modlitwie przewodniczył opiekun duchowy przygotowań dni diecezjalnych naszej parafii – ks. Mariusz Salach. Na początku Mszy świętej ks. Mariusz powitał rodziny, dziękując jednocześnie za gotowość przyjęcia i ugoszczenia młodych ludzi, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży w lipcu przyszłego roku. Na koniec Eucharystii rodziny otrzymały specjalne, indywidualne błogosławieństwo oraz symboliczne świece. Po Mszy świętej w domu katechetycznym odbyło się krótkie spotkanie informacyjno-organizacyjne dla tych rodzin.

Czytaj więcej: Świece ŚDM w rękach rodzin goszczących młodzież

Krzyż ŚDM na rękach młodzieży naszej parafii

swiatowe

Nasza diecezja podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie wkroczyła w kolejny etap przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. 21 sierpnia 2015 roku rozpoczęła się lubelska część peregrynacji symboli ŚDM.

 

Kilka minut przed godziną 18 młodzież naszej archidiecezji przywitała symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. W wydarzeniu tym wzięli udział również nasi młodzi parafianie na czele z proboszczem ks. Markiem Urbanem oraz ks. Pawłem Zdyblem.

Czytaj więcej: Krzyż ŚDM na rękach młodzieży naszej parafii

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.