Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Programme of the WYD in Diocese and Parish

Programme of the WYD in Diocese and Parish – St. Anthony’s Parish;
21st - 25th July 2016

bjNoFew

download english version

Thursday, 21th July

·         530-630 – arrival of the pilgrims, welcome part in the parish

·         700 – breakfast with families; later: sleeping time

·         1300 – Holy Mass in St. Anthony Parish

·         1400-1800 – rest at Gumienko Lake in Jedlanka, swimming, playing, talking, integration games... ; in case of bad weather – city game or… (you can invent something J); during the journey: – presentation of the programme, all important information and places when the pilgrims will stay; every person will get his/her own programme, map of Lublin and „pilgrim package”

·         (1530 lunch time – soup or packed lunch)

·         1915 meeting in groups – Meeting Abraham in Mamre part I

·         2000-2200 – bonfire and evening prayers – together with the Christ the King Parish

Friday, 22th July

·         800 – breakfast with families

·         830-1030 – meeting in the groups – Meeting Abraham in Mamre part II

·         1100-1400 – visit in Lublin Countryside Museum; Chaplet of Divine Mercy (packed lunch)

·         1500 – visit in Majdanek Concetration Camp

·         1800 – Holy Mass in St. Agnes Parish

·         1900 – Way of the Cross beetween St. Anthony and St. Agnes (for the volunteers – Adoration of the Cross later)

·         2100 – supper time with families

Saturday, 23th July

·         700 – breakfast with families

·         800 – meeting in the groups – Meeting Abraham in Mamre part III

·         from 900  – NATIONS’ HOLIDAY

o   900 THE MARCH OF FAITH in the streets of the city of Lublin

o   1100 Arena Lublin – entrance

o   1200 – theatrical performance

o   1400 International Mass with Archbishop Stanisław Budzik

o   1600 a picnic – own food

o   1700 Adoration Workshops ending with the CONCERT OF GLORY

·         21  – supper with families

Sunday, 24th July

·         900 – breakfast with families

·         1030 – Holy Mass in the parish

·         from 1300 – meeting the family: festive dinner concluding the stay

·         1500 – free time (opportunity f.e. to do some sightseeing: KUL, Botanical Garden, the Old Town etc.)

·         1900 Way of Light

·         2030“Folk and tradition” feast (if you want to, you are welcome to prepare something :))

Monday, 25th July

·         700– farewell breakfast with families; later: farewell

·         930 – International Mass for guests and parishioners in St. Anthony parish

·         A farewell and departure to Cracow to attend the central events of WYD 2016

(the plan of this day depends on the time of departure to the central events of WYD 2016)

Aby dzielić się wiarą - rozmowa z ks. Markiem Urbanem

Rozmowa Państwa Ewy i Tomasza Kamińskich (GśA) z proboszczem parafii, ks. Markiem Urbanem na temat Światowych Dni Młodzieży.
Wywyiad pochodzi z wakcyjnego wydania gazetki
Głos św. Antoniego.

ks. Marek Urban

Głos św. Antoniego: Czym są Światowe Dni Młodzieży?

Ks. Marek Urban: To inicjatywa, która zrodziła się w sercu, dziś świętego Jana Pawła II. Sam nawiązał do tego w książce Wstańcie, chodźmy – mówiąc, że pomysł wywodzi się z polskiej ziemi, z doświadczeń pracy z młodzieżą oazową i przeżywanymi z nimi Dniami Wspólnoty. To, że młodzież modliła się, śpiewała i dzieliła swoim świadectwem wiary, było dla niego bardzo budujące. Chciał coś z tego przenieść na grunt całego Kościoła. Inicjatywa ŚDM została określona w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Przeżywany wtedy z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Rok Młodzieży stanowił inspirację, by zaprosić młodych na spotkanie w Rzymie. Rozpoczęła się droga do corocznych spotkań młodzieży – najpierw z biskupami diecezjalnymi w Niedzielę Palmową – jako Dzień Młodości, a potem do cyklicznych spotkań z papieżem w różnych krajach świata. Od 1985 r. ta wędrówka trwa. W Polsce mieliśmy okazję uczestniczyć w ŚDM 25 lat temu w Częstochowie. Teraz będzie to w Krakowie.

Mówi się, że to spotkanie młodych. Poniekąd to prawda, gdyż młodzi są uczestnikami spotkania. Ale uczestnicy ŚDM pragną spotkać się w konkretnym miejscu i doświadczyć Kościoła lokalnego. Wiemy też, że młodzi ożywiają Kościół. Widać to było w Kolonii. Na pewno ożywienie nastąpiło w Hiszpanii, która wcześniej jakby się zabetonowała w swojej drodze wiary. Doświadczenie spotkania z młodymi dało pewien ożywczy impuls.

ŚDM, to katecheza, modlitwa, liturgia, spotkanie z ludźmi Kościoła. Także w formie łatwiej przemawiającej do człowieka – spektaklu, muzyki, śpiewu. To także docenienie historii – spotkanie ze świętymi, czasem żyjącymi wiele wieków temu, a dzisiaj mającymi wiele do powiedzenia młodym ludziom. ŚDM, to na pewno manifestacja wiary, ale też doświadczenie Kościoła, który modli się z następcą św. Piotra w danym miejscu, by Duch Święty odnowił, ożywił konkretne środowiska i posłał młodych do określonych zadań.

Każde ŚDM mają swój klucz poprzez temat. Obecne ukierunkowane są na tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Związane jest to z przesłaniem, jakie Jezus zostawił św. Siostrze Faustynie, z dziedzictwem, jakie wypływa z Łagiewnik i z nauki św. Jana Pawła II, syna tej krakowskiej ziemi.

Ile razy ks. Proboszcz uczestniczył w ŚDM?

Pierwszy raz byłem na ŚDM właśnie w 1991 r. w Częstochowie, jako młody kleryk. Nie zapomnę tej, jakże licznej, pielgrzymki lubelskiej. Grupa 6, w której szedłem, liczyła wtedy 550 osób. „Normalnie” ma 150-200. Najmocniejszym dla mnie doświadczeniem, już na Jasnej Górze, był tłum młodych ludzi. Idąc w nocy po czuwaniu spotykało się grupy śpiewających, grających, zaczepiających przechodzących, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Było to odkrywanie różnorodności, bogactwa Kościoła. Bardzo poruszyły mnie znaki towarzyszące spotkaniu – Krzyż i modlitwa wokół niego oraz przesłanie papieskie. Doświadczyłem wtedy wielkiej życzliwości i otwartości mieszkańców Częstochowy, którzy spontanicznie przygarnęli naszą grupę i zorganizowali nam dwa noclegi. A było to w maleńkim domu.

Czytaj więcej: Aby dzielić się wiarą - rozmowa z ks. Markiem Urbanem

Program ŚDM w naszej parafii

Program Światowych Dni Młodzieży
w parafii św. Antoniego Padewskiego
w dniach 21-25.07.2016 r.

USA 512download english version (.pdf)

     CZWARTEK, 21.07.2016

5:30 – 6:30 - Przyjazd uczestników Światowych Dni Młodzieży do Archidiecezji Lubelskiej: przywitanie w parafii, zakwaterowanie i rozdanie programów dni w parafii (Kościół Dolny)
7:00 – Śniadanie i nocleg u rodzin
13:00 – Msza św. w parafii św. Antoniego Padewskiego
14:00 – 18:00 – wyjazd nad jezioro Gumienko w Jedlance, las, boisko do siatkówki, park linowy – w drodze: prezentacja programu Dni w Diecezjach, rozdanie mapy Lublina i „pakietów pielgrzyma”; podanie informacji praktycznych (toalety na terenie parafii, nr alarmowe, przedstawienie osób odpowiedzialnych) - w przypadku złej pogody zwiedzanie Lublina
15:30 – obiad: zupa (np. forszmak) lub suchy prowiant - pływanie, zabawy integracyjne, rozmowy, gry sportowe
19:15 - Spotkanie w grupach – Spotkanie z Abrahamem pod Mamre cz. I
20:00 – 22:00 – ognisko + modlitwy wieczorne (w wąwozie przy ul. Daszyńskiego, śpiewanie, integracja, zabawy, np. wspólny polonez, belgijka)

Czytaj więcej: Program ŚDM w naszej parafii

Światowe Dni Młodzieży- najnowsze informacje!

 
Arena Młodych na Arenie Lublin
 
Przed centralnymi obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie do Archidiecezji Lubelskiej ma przybyć kilka tysięcy młodych ludzi z całego świata. Zagoszczą u nas Belgowie, Francuzi, ale także reprezentanci Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Brazylii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Kuby, Słowenii, Papui-Nowej Gwinei. Punktem kulminacyjnym pobytu gości w naszej archidiecezji będzie spotkanie w dniu 23 lipca na stadionie Arena Lublin. Na Arenie spotkają się uczestnicy czterech korowodów, które, roztańczone i kolorowe, ze śpiewem na ustach, wejdą na stadion. Na czterech scenach wystąpi 300 aktorów-wolontariuszy oraz 800-osobowy chór. W programie zaplanowane jest przedstawienie nawiązujące do historii Lublina, uroczysta Msza Święta, a następnie widowisko, które będzie oparte na historii Abrahama zakończone adoracją Najświętszego Sakramentu.Przygotowania do tego wydarzenia już się rozpoczęły, ale wciąż dołączyć mogą wszyscy chętni, którzy swoim talentem chcą wspomóc to przedsięwzięcie. Stworzone zostały specjalne grupy warsztatowe: muzyczne, teatralne, a także m.in. żonglerskie, szczudlarskie i bębniarskie, które prowadzą cenieni profesjonaliści. Organizatorzy w dalszym ciągu przyjmują zgłoszenia osób, które ukończyły 16 lat. Szczegóły na stronie internetowej sdm.lublin.pl w zakładce Arena Młodych. W wydarzeniu na stadionie mogą wziąć udział wszyscy chętni, nie tylko pielgrzymi i wolontariusze.
 

Czytaj więcej: Światowe Dni Młodzieży- najnowsze informacje!

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.