Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

I NIEDZIELA ADWENTU - 29 listopada 2015 r.

1. Kończący się miesiąc listopad jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych. Dziękujemy za świadectwo wiary w życie wieczne, o czym świadczy liczny udział w nabożeństwie wypominkowym. Dziękujemy też za pamięć o zmarłych kapłanach i biskupach.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcane są opłatki, które w najbliższym czasie będą roznoszone do wiernych w parafii. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00, następnie Godzinki i Msza św. o godz. 7.00. W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na roraty we wtorek i czwartek zapraszamy szczególnie dzieci, w środę – młodzież. Po roratach w te dni zapraszamy dzieci i młodzież do Domu Katechetycznego na posiłek.

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu (13 XII) –program podamy za tydzień.

4. Dzisiejsza niedziela jest w naszej archidiecezji przeżywana jako Dzień modlitw w intencji ŚDM. Zachęcamy do włączenia się do akcji: POMODLĘ SIĘ ZA CIEBIE – wolontariusze ŚDM zapisują intencje, za które modlić się będą młodzi, a składane ofiary wesprą fundusz ŚDM. Różaniec w tych intencjach będzie odmówiony przez młodzież dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 19.45 zapraszamy do Domu Katechetycznego na spotkanie Sztabu Parafialnego ŚDM. Zachęcamy również do nabywania Kalendarza Parafialnego na 2016 rok. Jest w nim wiele zdjęć i pewnie niektórzy odnajdą na nich siebie czy swoich bliskich. Zawarte są tam także informacje o istotnych wydarzeniach liturgicznych w naszej parafii. Za piękną formę kalendarza dziękujemy Zespołowi Redakcyjnemu. Środki nabyte ze sprzedaży wesprą parafialny fundusz ŚDM.

5. Osoby dotknięte problemem alkoholowym mogą dzisiaj skorzystać z pomocy osób, które w godz. 17.00-19.30 pełnią dyżur w Domu Katechetycznym.

6. Dzisiaj rozpoczyna się kolejna edycja Ogólnopolskiej Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Jeden z punków zbierania darów jest przy naszym kościele. Zachęcamy do włączenia się.

7. We wtorek 1 grudnia o godz. 18.00 Msza dziękczynna uczestników pielgrzymki do Asyżu, Rzymu i Padwy

8. W środę (2.XII) ks. Infułat Józef Szczypa obchodzi 76. rocznicę urodzin. Pamiętajmy o dostojnym Jubilacie w naszych modlitwach.

9. We czwartek (3 XII) o godz. 19.00 ma swoje spotkanie Rada Duszpasterska

10. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W piątek dodatkowa Msza św. o g. 16.30 – spowiedź od g. 16.00. W sobotę wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g. 18.00.

11. 5 grudnia (sobota) o godz. 12.00 na Placu Katedralnym w Lublinie rozpocznie się Orszak św. Mikołaja

12. Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie (z którą ostatnio pielgrzymowaliśmy do Włoch) organizuje w dniach 18-26 lutego 2016 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

13. Zapraszamy na FILMOWE REKOLEKCJE   EWANGELIZACYJNE, które odbędą się naszej parafii w dniach 6 i 7 grudnia. W tym czasie odbędą się projekcje niezwykle poruszających filmów: "Ja Jestem" – 6 grudnia (niedziela) godz.19:00 (Po projekcji adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie) oraz "Ostatnie wezwanie" – 7 grudnia (poniedziałek) godz. 19:00 (Po projekcji Akt Oddania się Matce Bożej w Macierzyńską Niewolę Miłości). Spotkania ewangelizacyjne poprowadzi p. Benon Wylegała założyciel Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej.

14. Poświęcenie medalików dla dzieci Pierwszokomunijnych w niedzielę (6.XII) podczas Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele.

15. W następną niedzielę (6.XII) przybędzie św. Mikołaj do dolnego kościoła po Mszy św. o godz. 10.30. Magazyn Mikołajowy czynny przez ten tydzień w kancelarii oraz w kiosku.

16. Zmiana tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę (6.XII) po Mszy św. o godz. 12.00.

17. Za tydzień - w niedzielę 6.XII, kiermasz bożonarodzeniowy będzie przygotowany przez Eucharystyczny Ruch Młodych.

18. Rekolekcje adwentowe dla Pracowników Służby Zdrowia i Farmaceutów odbędą się w dniach 4-6 grudnia o godz. 19.00 w kościele przy ul. Staszica w Lublinie. Poprowadzi je ks. dr Robert Muszyński.

19. Bóg zapłać za ofiary: bezimienne 400 zł. Informujemy też, że przez cały okres adwentu trwa zbiórka ofiar do puszek na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – „Gwiazdka Nadziei”. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Są już świece Caritas na stół wigilijny oraz lampiony na roraty. Prosimy o zainteresowanie.

21. Z naszej społeczności parafialnej odeszła w minionym tygodniu:

 + Zofia Kochańska zamieszkała przy ul. Niepodległości 7

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.