Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22 listopada 2015r

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezus Chrystusa Króla Wszechświata kończy niedziele roku liturgicznego, jest też świętem patronalnym Sióstr Rodziny Betańskiej, Akcji Katolickiej i KSM-u. Jest to również dzień imienin naszej zakrystianki s. Cecylii. Wdzięcznością ogarniamy też, w dzień związany ze św. Cecylią, osoby i grupy muzyczne posługujące w naszej parafii: p. Jacka Chęckiewicza– naszego organistę oraz scholę dziecięcą, młodzieżowy zespół muzyczny i Chór Cecyliański z osobami, które je prowadzą. Pamiętajmy o nich w modlitwie.


2. Dziękujemy naszym dzisiejszym gościom: są nimi ks. Denkha Joola z diecezji Erbil Chaldejskiego Kościoła Katolickiego z Iraku oraz ks. Waldemar Cisło – Dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wdzięczni jesteśmy za spotkanie i świadectwo cierpiącego współcześnie Kościoła. Przy wyjściu z kościoła będziemy mieli możliwość wsparcia ofiarami chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz sięgnięcia po biuletyn Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


3. 27 listopada (piątek) w KUL-u organizowane jest ciekawe sympozjum poświęcone WARTOŚCI ŻYCIA. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.


4. 28 listopada br. (sobota) o godz. 19. uroczystą Mszą św. połączoną z nieszporami Metropolita Lubelski zainauguruje w archidiecezji obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Na tę uroczystość są zaproszeni katolicy świeccy a szczególnie rady duszpasterskie z poszczególnych parafii i rektoratów Miasta Lublin. Zachęcamy do udziału.


5. Za tydzień rozpoczynamy okres Adwentu. Uroczyście wejdziemy w ten okres Mszą św. o godz. 12.00, liturgii będzie przewodniczył bp Artur Miziński. W I Niedzielę Adwentu, poświęcimy też opłatki na stół wigilijny. W najbliższym czasie zostaną one doręczone do naszych mieszkań przez osoby znane i upoważnione - reprezentujące parafię w danym bloku czy ulicy. Przypominamy, że przy okazji opłatka możemy złożyć ofiarę na potrzeby naszej wspólnoty. Za zrozumienie potrzeb z góry dziękujemy.


6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie w Domu Katechetycznym Rady Parafialnej.


7. Jak informowaliśmy tydzień temu, przed kościołem będą do nabycia nasze parafialne kalendarze na rok 2016. Rozprowadzają je parafialni wolontariusze Światowych Dni Młodzieży i dochód ze sprzedaży wesprze nasz parafialny fundusz ŚDM. Zachęcamy też do włączenia się do akcji: POMODLĘ SIĘ ZA CIEBIE – podajemy intencję, za którą modlić się będą młodzi, otrzymujemy okolicznościową kartkę, a składane ofiary wesprą również fundusz ŚDM. Różaniec w tych intencjach będzie odmówiony przez młodzież w następną niedzielę – Dzień modlitw w intencji ŚDM - po Mszy św. o godz. 18.00. Tego dnia o godz. 19.45 będzie też spotkanie Sztabu Parafialnego ŚDM. O Niedzieli Modlitw w intencji ŚDM posłuchajmy teraz w komunikacie naszego Arcybiskupa (http://archidiecezjalubelska.pl/blog/komunikat-metropolity-lubelskiego-na-dzien-modlitwy-w-intencji-sdm/).


8. Jest prasa katolicka, tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Polecamy też ciekawe pozycje książkowe.


9. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty: Kółko Różańcowe Św. Katarzyny - 310 zł.


10. Z naszej społeczności parafialnej odeszli w minionym tygodniu:

+ Bolesław WOJCIESZEK zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 15,
+ Waldemar WARYCH zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 2A.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.