Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 listopada 2015 r.

1. Przeżywamy dziś VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. O sytuacji chrześcijan w Azji Mniejszej usłyszeliśmy w liście naszych biskupów. Przy wyjściu z kościoła będziemy mieli możliwość złożyć ofiary do puszek na rzecz Kościoła w Syrii.


2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.


3. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy dziś na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego parafialnego Chóru Cecyliańskiego.


4. W poniedziałek przedstawiciele naszej parafii wyruszą na pielgrzymkę „Szlakiem wiary świętych Franciszka i Antoniego”. Pragniemy zabrać ze sobą sprawy naszej parafii, zachęcamy do pozostawienia w koszu przed ołtarzem intencji do modlitwy, które zwłaszcza wypowiemy w Padwie przy relikwiach naszego Patrona - św. Antoniego.

 

5. 11 listopada obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za dar wolności, przywołujemy tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Niech w tym dniu nie zabraknie naszej modlitwy w intencji Ojczyzny i pamiętajmy o wywieszeniu biało-czerwonej flagi. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

 

6. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej za zmarłych - codziennie o godz. 17.15 oraz na mszach św. zbiorowych w niedzielę o godz. 12.00 i we wtorki o godz. 18.00. Na Msze św. wotywne do św. Antoniego i na nowennę do MB Nieustającej Pomocy przygotowane zostały na zapisywanie intencji specjalne kartki (są w przedsionku kaplicy), zachęcamy do sięgania po nie.

 

7. Fundacja Wzdłuż i Wszerz zaprasza młodzież gimnazjalną na warsztaty „Postępowanie Wzwyż” dot. dopalaczy. Warsztaty są bezpłatne i będą odbywać się w Domu Katechetycznym w trzy kolejne soboty. Pierwsze spotkanie 23 XI 2015 r., szczegółowe informacje w świetlicy i na plakacie.

 

8. W najbliższą sobotę, 14 listopada, nasz parafianin alumn Piotr Dzierżak otrzyma strój duchowny, otoczmy modlitwą jego i jego kolegów seminaryjnych.

 

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne. Naszym gościem będzie ks. Tomasz Milo pracujący w okolicy Lwowa na Ukrainie, Po Mszy św. wesprzemy budujący się kościół w parafii, gdzie pracuje.


10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”. Jest też nowy nr miesięcznika „Egzorcysta”. Przed kościołem można jeszcze zakupić listopadowe wydanie naszego miesięcznika „Głos św. Antoniego”.


11. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 500 zł oraz 2 x 100 zł, Kółko Różańcowe bł. ks. Jerzego Popiełuszko 80 zł i Kółko Różańcowe Niepokalanego Poczęcia NMP 220 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
+ Tadeusz Mulak - zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 16
+ Marek Łada - zamieszkały przy ul. Niepodległości 22

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.