Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1 listopada 2015 r.

1. Zakończył się październik, dziękujemy za liczny udział w tym nabożeństwie, szczególnie rodzicom i dziadkom za przypominanie młodzieży i przyprowadzanie dzieci – Bóg zapłać.


2. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Na cmentarzach lubelskich msze św. z procesjami pod przewodnictwem Księży Biskupów: Majdanek godz. 12.00, Unicka i Lipowa godz. 15.00, św. Agnieszka godz. 9.00, 11.00, 16.00 z procesją. Zachęcamy zwłaszcza do udziału w modlitwach na cmentarzu przy ul. Unickiej, gdzie pochowany jest nasz proboszcz ks. Stanisław Róg. Dziękujemy też tym, którzy troszczą się o kwiaty, wiązanki i znicze na jego grobie.


3. Jutro w poniedziałek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja żałobną po placu kościelnym, o godz. 17.15 podobnie jak dzisiaj różaniec za zmarłych.


4. W dniu 4 listopada 2015 r. (środa) o godz. 19.00 w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych biskupów, prezbiterów i diakonów, zwłaszcza tych, którzy odeszli do Domu Ojca w ostatnim roku. Jest wśród nich nasz zmarły Proboszcz. Zachęcamy tym goręcej do uczestnictwa w tej Mszy św.


5. W środę o godz. 19.00 swoje spotkanie ma w Domu Katechetycznym Akcja Katolicka.


6. We czwartek, 5 XI o godz. 18.00 w siedzibie Biura Pielgrzymkowego „FRATER” przy ul. Bernardyńskiej 5 przy parafii pw. Nawrócenia św. Pawła (obok siedziby „AGAPE”) będzie spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Asyżu, Rzymu i Padwy. W czasie spotkania zebrane będą pozostałe opłaty uczestnictwa.


7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, 8 XI po Mszy św. o godz. 12.00.


8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, a od godz. 16.00 spowiedź. W sobotę zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 do godz.21.00 i modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.


9. Różaniec wypominkowy za zmarłych przez listopad o godz. 17.15. Zapraszamy na wspólną modlitwę.


10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy mieli możliwość złożyć ofiary do puszek na rzecz Kościoła w Syrii.


11. W niedzielę 8 XI zapraszamy też po Mszy św. o godz. 18.00 na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego parafialnego „Chóru Cecyliańskiego”.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, ”Różaniec”, „Anioł Stróż”, „Mały Gość Niedzielny”, „Tęcza”. Jest jeszcze nasz nr listopadowy miesięcznika „Głos św. Antoniego”, a w nim program modlitwy wypominkowej na cały listopad. Polecamy też kalendarze na 2016 r.


13. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie: 50 zł..

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:

+ Tadeusz Hajduk - zamieszkały przy ul. Kasztanowej.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.