Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 października 2015 r.

W dniu dzisiejszym obchodzimy piętnastą rocznicę poświęcenia naszego kościoła, naszą modlitwą ogarniamy całą wspólnotę parafialną, wszystkich projektantów, budowniczych i dobrodziejów tego Domu Bożego.

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ma miejsce liczenie wiernych, prosimy o wolniejsze wychodzenie.

 2. Rodziny z naszej parafii, które przyjmą młodzież do swoich domów z okazji Światowych Dni Młodzieży, otrzymają dzisiaj na Mszy św. wieczorowej specjalne błogosławieństwo i symboliczne świece. Po Mszy św. zapraszamy te rodziny i wszystkich chętnych na krótkie spotkanie do domu katechetycznego.

 3. Spotkanie Sztabu Parafialnego przygotowującego Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii dzisiaj o godz. 19.30 w domu katechetycznym.

 4. Spotkanie wszystkich czynnych i wspierających legionistów w poniedziałek o 16.00.

 5. W środę obchodzi imieniny Ks. Prałat Szymon Szlachta, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie. Tego dnia o godz. 19.00 spotkanie w Domu Katechetycznym mają Nadzwyczajni Szafarze Komunii św.

 6. We czwartek – 29 X – na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji nauczycieli. Po Mszy św. zapraszamy nauczycieli na agapę.

 7. W niedzielę 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Na cmentarzach lubelskich w dniu 1 listopada Msze św. z procesjami żałobnymi: na Majdanku o godz. 12.00, Lipowa o godz. 15.00, Unicka o godz. 15.00, Kalinowszczyzna godz. 16.00.

 8. Zmiana tajemnic różańcowych została przeniesiona na niedzielę 8 XI.

 9. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych możemy składać do puszki stojącej na stopniach prezbiterium. Przez cały listopad o godz. 17.15 modlić się będziemy na różańcu za zmarłych. Mieszkańców poszczególnych bloków i ulic zapraszamy wg planu podanego na kopercie, stronie internetowej, a także w „Głosie św. Antoniego”. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w dniach 1 – 8 XI na wiadomych warunkach: spowiedź, komunia św., nawiedzić cmentarz lub kościół i pomodlić się za zmarłych. – Z sakramentu pokuty możemy korzystać w dniach poprzedzających Wszystkich Świętych – spowiadamy codziennie podczas Mszy św. rano i wieczorem.

 10. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Możliwość wyjazdu w dwóch terminach: 25.VII – 1.VIII 2016 r. oraz 29.VII – 1.VIII.2016 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.

 11. Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Hiacyntowej zaprasza na Kiermasz Pieczywa i Rękodzielnictwa w piątek ( 30.X ) w godz. 10.00 – 13.00. Dochód zostanie przekazany na Lubelskie Hospicjum Małego Księcia.

 12. Jest prasa katolicka: listopadowy numer „Głosu św. Antoniego” z wieloma informacjami z życia naszej Parafii, wspomnieniami o śp. Ks. Proboszczu oraz planem modlitwy wypominkowej. Ponadto: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz szeroki wybór kalendarzy.

 13. Punkt konsultacyjny i fachowe rady dla zainteresowanych problemem alkoholowym, dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30.

 14. Bóg zapłać za ofiary Kółko Różańcowe Św. Jana Pawła II - 400 zł.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.