Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 marca 2020 r.

1. Słowo Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego. https://archidiecezjalubelska.pl/blog/slowo-arcybiskupa-metropolity-lubelskiego-22-03-2020/ 

2. Z wiarą i odpowiedzialnością przeżywamy czas zagrożenia koronawirusem. Zachęcamy do łączenia się w swoich domach z naszą modlitwą sióstr i księży o godz. 20.30 i odmawiania w tym czasie modlitwy różańcowej. Przypominamy, że z zachowaniem obowiązujących zasad sprawowane są w kościele Msze św., w ciągu dnia jest adoracja Najśw. Sakr. w kaplicy, w piątek dodatkowo otwarty jest też kościół do godz. 10.00 i od godz. 15.00, w niedzielę kościół jest też otwarty dodatkowo w godz. 13.00-18.00, posługujemy też w konfesjonale w czasie Mszy św. Jesteśmy też na wezwanie z posługą dla osób chorych. Czynna jest też kancelaria. Gdyby potrzebna była jeszcze jakaś inna pomoc prosimy o telefon na numer kancelarii szczególnie w godzinach 7.30-9.00 i 17.00-18.00.

3. W związku z zaistniałą sytuacją nie będziemy mogli przeżyć w tradycyjnej formie rekolekcji parafialnych. Pewną podpowiedź przedstawimy za tydzień.

4. W środę (25.03) obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia będziemy mogli włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy zwłaszcza do duchowej łączności i podejmowania w warunkach domowych decyzji o włączeniu się do Duchowej Adopcji.

5. Tego dnia (25.03) od północy rozpocznie się modlitewna akcja NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC –indywidualna modlitwa różańcowa w dniach 25.03-1.04 w intencji całkowitego zaprzestania aborcji i o pokój na świecie. W kaplicy wyłożony jest zeszyt z dyżurami modlitwy, jest jeszcze wiele godzin do wpisania się, prosimy o zainteresowanie.

6. Przypominamy, że grupa misyjna uruchomiła wielkopostną akcję jałmużny misyjnej pod nazwą KOSZYK MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy do zainteresowania, szczegóły na dekoracji przy ołtarzu św. Jana Pawła II.

7. Na stronie internetowej parafii znajdziemy informację o możliwości pomocy jednemu z naszych parafian, zachęcamy do zainteresowania.

8. Bóg zapłać za ofiary na remonty pomieszczeń kościoła: KR św. Józefa – 220zł.

9. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: Niedziela i Głos św. Antoniego wyłożone są przy drzwiach głównych. Gość Niedzielny zawiesił chwilowo kolportaż do parafii, można sięgnąć po jego wydanie internetowe.

10. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do wieczności:

+ Helena DZIEWULSKA, lat 81 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 22,
+ Antoni SADLAK, lat 87 zamieszkały przy ul. Niepodległości 7C,
+ Józef CHRZANOWSKI, lat 83 zamieszkały przy ul. Niepodległości 8.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.