Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15 marca 2020 r.

1. Polecamy szczególnie Panu Bogu w tych dniach nasze rodziny, Ojczyznę i całą ludzkość wobec sytuacji, którą niesie ze sobą zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem. Modlimy się za chorych i zmarłych, polecamy Bogu, wszystkich zatroskanych o nasze zdrowie i życie.

2. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy o dyspensie od niedzielnego uczestniczenia we Mszy św., którą udzielił abp Stanisław Budzik do dnia 29 marca br. włącznie następującym wiernym:
- osobom w podeszłym wieku,
- osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
- osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Tym mocniej prosimy w tych dniach do pozostawania w domach i duchowego przeżywania Mszy św. m.in. za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych.

3. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce ograniczona została liczba uczestników zgromadzeń do 50 osób, też podczas każdej Mszy św., stąd informujemy, że w niedziele w miarę potrzeby będę odprawiane Msze św. równolegle w DOLNYM i GÓRNYM KOŚCIELE. Kaplica z adoracją Najświętszego Sakramentu będzie nadal otwarta w dni powszednie, w niedzielę otwarty będzie w godzinach popołudniowych kościół. Zachęcamy do modlitwy osobistej. Codziennie o godz. 20.30 w kaplicy duszpasterze i siostry będą się modlili się modlitwą różańcową za parafian i o odwrócenie zagrożenia koronawirusem, zachęcamy, aby w tym czasie modlić się też w domach ze swoimi rodzinami.

4. Zawieszamy w tym czasie do odwołania wszystkie dodatkowe nabożeństwa (m.in. gorzkie żale i drogę krzyżową) i spotkania wszystkich grup i inicjatyw działających w pomieszczeniach parafialnych. Prosimy, aby w kancelarii załatwiać jedynie sprawy pilne, zachęcamy do kontaktu telefonicznego szczególnie w godzinach dyżuru. Do osób chorych jesteśmy gotowi wyjść z posługą duszpasterską na wezwanie, zawieszamy jedynie posługę do chorych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

5. Grupa misyjna uruchomiła wielkopostną akcję jałmużny misyjnej pod nazwą KOSZYK MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy do zainteresowania, szczegóły na dekoracji przy ołtarzu św. Jana Pawła II.

6. W kaplicy wyłożony jest nadal zeszyt na zapisy do włączenia się w wydarzenie NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC – zachęta do indywidualnej modlitwy różańcowej w dniach 25.03-1.04 w intencji całkowitego zaprzestania aborcji i o pokój na świecie.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie – 50zł i 100zł. Dziękujemy też za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego składane do puszki stojącej w kaplicy.


8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Głos św. Antoniego, Niedzielę i Gościa Niedzielnego znajdziemy wyłożone przy głównych drzwiach kościoła.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Regina WASILEWSKA, lat 82 zamieszkała przy ul. Niepodległości 20,
+ Jerzy FURMAN, lat 81 zamieszkały przy ul. Trześniowskiej 1.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.