Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8 marca 2020 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary zebrane na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Przekazujemy też do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Metropolity Lubelskiego Ks. Abpa Stanisława Budzika ma przystąpić do święceń diakonatu Damazy Soja, wychowanek Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Ktokolwiek wiedziałby o niegodnym postępowaniu wymienionego alumna, ma w sumieniu obowiązek niezwłocznie powiadomić miejscowego księdza proboszcza, Rektora Seminarium lub bezpośrednio Arcybiskupa Lubelskiego.

2. Grupa misyjna zaprasza dzisiaj przed kościołem do włączenia się w akcję duchowej modlitewnej adopcji misjonarzy z naszej archidiecezji. Zbierane ofiary do puszki przeznaczymy na Krajowy Fundusz Misyjny, zachęcamy również do zainteresowania się kiermaszem misyjnym.

3. Ks. Grzegorza Dobosz, nasz rezydent, kapelan Szpitala Wojskowego bedzie obchodził we czwartek (12.03) swoje imieniny, otoczmy go życzliwą modlitwą.

4. Wolontariusze Gorącego Patrolu Centrum Wolontariatu odwiedzą naszą parafię w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątek 13.03. Po nabożeństwach będę zbierali ofiary dla bezdomnych na planowany przez nich wyjazd do Rzymu na uroczystości 100 r. urodzin św. Jana Pawła II.

5. Członkowie Żywego Różańca będą przeżywali swój dzień skupienia w najbliższą sobotę (14.03), rozpoczniemy o godz. 10.00 w kościele.

6. Zainteresowanych grami planszowymi zapraszamy na kolejne spotkanie w sobotę 14.03 o godz. 15.15 w Domu Katechetycznym.

7. W niedzielę 15.03 organizować będziemy po Mszach św. akcję zbierania środków dla naszego parafianina, który kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi i potrzebuje wsparcia na dalsze działania medyczne i rehabilitację.

8. W niedzielę za tydzień (15.03) pielgrzymi wyjeżdżający do Ziemi Świętej spotykają się o godz. 15.30 w sali ŚDM.

9. Koordynatorzy wszystkich grup parafialnych mają swoje spotkanie również w niedzielę za tydzień (15.03) w sali ŚDM o godz. 19.00.

10. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informacje o Dniu Otwartych Drzwi w SP nr 19 i niektórych bezpłatnych badaniach w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.

11. Zachęcamy już do zarezerwowania sobie czasu i udziału w Parafialnej Drodze Krzyżowej ulicami naszego osiedla, która się odbędzie w piątek 27.03 br. po Mszy św. wieczornej. Przypominamy też o trwających zapisach do włączenia się w akcję NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC w intencji o zaprzestanie aborcji i o pokój na świecie. Księga z zapisami jest w kaplicy.

12. W kancelarii trwają zapisy na wyjazd autokarowy 7.06 na uroczystości beatyfikacji sł. Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest jeszcze też możliwość zgłaszania zapotrzebowania na bilety parkingowe dla samochodów osobowych i kart wejściowych na uroczystości.

13. Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego, można je składać do puszki stojącej w kaplicy.

14. Prosimy o zainteresowanie prasą katolicką: są tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Przed kościołem jest do nabycia marcowy Głos św. Antoniego m.in. z programem rekolekcji wielkopostnych.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na remonty kościoła: uczestnicy pielgrzymki do Krakowa - 200zł; na konto: 2x100zł; bezimiennie: 50zł, 100zł i 200zł.

16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:
+ Zbigniew DUDEK, lat 95 zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 20,
+ Kazimiera KACZOROWSKA, lat 85 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 16,
+ Marianna OSEK, lat 86 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2B,
+ Michał SIEK, lat 79 zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 11,
+ Irena MRÓZ, lat 80 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 22.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.