Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 lutego 2020 r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa ks. Jerzemu Węzce – proboszczowi z parafii w Gołębiu. Zachęcamy przy wyjściu z kościoła do wsparcia ofiarami budowy domu parafialnego.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się nabożeństwo 40 godzinne – to sięgająca w początkach XIII w. forma modlitwy przed Najśw. Sakramentem, która pomaga wiernym przygotować się do wejścia w Wielki Post. Program czuwania dla mieszkańców poszczególnych ulic znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii i w Głosie św. Antoniego. Zapraszamy do znalezienia chwili czasu na modlitwę.

3. Członkowie grupy AA pełnią dziś dyżur w godz. 17.00-19.30 w Domu Katechetycznym. Osoby dotknięte problemem alkoholizmu mają w ten sposób możliwość sięgnięcia po poradę.

4. Zelatorzy Żywego Różańca, mają spotkanie w poniedziałek (24.02) o godz. 19.00 w sali ŚDM.

5. W najbliższą środę (26.02), Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Obowiązuje nas post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w środy o g. 17.15, w niedziele - z kazaniem pasyjnym również o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o g. 9.00, 16.00 - dla dzieci, o 17.00 - dla dorosłych i po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.45) - dla młodzieży. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.45 będzie połączona z różańcem do Siedmiu Boleści Maryi.

6. Za tydzień w niedzielę (1.03) po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie przy ul. Tumidajskiego 6A zaprasza kandydatów do klas I oraz oddziałów przedszkolnych (tzw. zerówek) Sz. Podstawowej nr 44 i ich rodziców do odwiedzenia szkoły w ramach Dnia Otwartych Drzwi, który odbędzie się we wtorek (25.02) o godz. 16.30. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie.

8. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Krakowa na misterium Męki Pańskiej prosimy o uzupełnienie wpłat. Wyjazd jest w sobotę (29.02) o godz. 5.00 spod naszego kościoła. Prosimy o wcześniejsze przyjście na godz. 4.45.

9. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza do włączenia się w akcję: Nieustający Różaniec, od 25 marca do 1 kwietnia br., 192 godziny w intencji całkowitego zaprzestania aborcji i o pokój na świecie. Modlitwa rozpocznie się 25 marca, w Zwiastowanie Pańskie, o północy, a zakończy się 1 kwietnia o północy. W czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego można będzie się zapisywać do zeszytu, wybierając jedną lub więcej godzin na modlitwę różańcową. Zeszyt będzie dostępny do 31 marca w kaplicy lub przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego (niedziele). Można się modlić w domu lub kościele. Ważne jest, by modlić się tylko w/w intencjach w wybranej godzinie. Obok zeszytu będą karteczki, by zapisać sobie wybrany dzień i godzinę modlitwy.

10. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty: artyści lubelskich scen muzycznych – 500zł. Taca z niedzieli 16.02 – 15 290zł. W ostatnich dniach zapłaciliśmy ostatnią ratę za wykonane remonty budowlane przy kościele w 2019r. w wysokości 15 000zł. Przygotowujemy się do prac w Domu Katechetycznych i na głównej ścianie frontowej kościoła. W marcu tacę na remonty zbierać będziemy w niedzielę 29.03.

11. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana:
+ Wacław KONDRACKI, żył 78 lat, zamieszkały przy ul. Niepodległości 16,
+ Krzysztof PRUCHNIAK, żył 62 lata, zamieszkały przy ul. Niepodległości 9A.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.