Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 lutego 2020r.

1. Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego potocznie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Dzisiejszy dzień to również Dzień Życia Konsekrowanego. Naszym Siostrom Rodziny Betańskiej składamy życzenia wierności i radości w realizowaniu swego powołania. Dziękujemy również siostrom za posługę pełnioną w naszej parafii.

2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00.

3. W poniedziałek (3.02) wspominamy św. Błażeja - patrona od chorób gardła. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie udzielone specjalne błogosławieństwo. Po Mszy św. z racji I poniedziałku miesiąca modlitwa o pokój za przyczyną błogosławionych męczenników z Pariacoto i oddanie czci ich relikwiom. O godz. 19.00 w sali ŚDM spotyka się Rada Duszpasterska.

4. Z okazji I wtorku miesiąca zapraszamy członków Diakonii Modlitwy Wspierającej Dzieła Parafii do udziału w wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Antoniego z Padwy.

5. W środę (5.02) z racji wspomnienia św. Agaty będzie na Mszach św. o godz. 18.00 obrzęd poświęcenia chleba, soli i wody. Na tej Mszy św. modlić się będziemy o owoce beatyfikacji sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Otwarta też zostanie wystawa w kaplicy pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”. Słowo wprowadzające powie ks. Krzysztof Stola, kapelan lubelskiego oddziału stowarzyszenia Civitas Christiana. Stowarzyszeniu dziękujemy za życzliwe udostępnienie wystawy.

6. W I czwartek miesiąca (6.02) członkowie Towarzystwa Przyjaciół Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie poprowadzą modlitwę różańcową w intencji alumnów i o nowe powołania kapłańskie o godz. 17.00. O godz. 19.00 II spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Cieszymy się wieloma osobami, które rozpoczęły w nim udział, można jeszcze dołączyć, zapraszamy.

7. W tym tygodniu mamy I piątek miesiąca. Przed południe odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Od godz. 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

8. W najbliższą sobotę (8.02) w godz. 9.00-12.00 harcerze organizują przy kościele zbiórkę makulatury.

9. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w niedzielę 9.02 o godz. 19.00 w Dolnym Kościele.

10. Dziękujemy s. Honoracie i wszystkim osobom, którzy w ostatnich dniach pomogły sprzątnąć świąteczną dekorację kościoła.

11. Dziękujemy z ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej: bezimiennie - 400zł i 200zł. Tacę z przeznaczeniem na remonty będziemy zbierać w tym miesiącu 16 lutego.

12. Jest lutowy „Głos św. Antoniego”. W nim wiele ciekawych wspomnień, wspólnych zdjęć, jest też zapowiedź przyszłych wydarzeń m.in. plan Nabożeństwa 40-godzinnego. Na kanwie fragmentu Ślubów Jasnogórskich podjęty też został temat uzależnienia od alkoholu i trzeźwości. W kiosku parafialnym do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.