Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 października 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy wydarzenie pod nazwą „Otwarta parafia”. Osoby, które pragną poznać zakamarki naszego kompleksu parafialnego, spotkać się z przedstawicielami wspólnot i grup będą mogły w formie oprowadzenia doświadczyć małej wycieczki. Zapraszamy po Mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Spotkanie dla oprowadzanych będzie przed kościołem przy ławkach obok figury MB Fatimskiej. Z racji tego wydarzenia kancelaria parafialna w tym czasie będzie jedynie służyła jako punkt informacyjny. Wieczorem na Mszy św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po niej zapraszamy do udziału w Spotkaniu Chóralnym w formie „Śpiewania u św. Antoniego”. Gośćmi będą zaproszone chóry, szczegóły znajdziemy na plakacie. Dziękujemy chórowi INSPIRANTE za organizację wydarzenia.

2. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca Grupa AA służy pomocą na dyżurze w Domu Katechetycznym w godz. 17.00-19.30 osobom szukającym informacji i pomocy przy problemie alkoholowym. Będą tam też do-stępni w czasie wydarzenia „Otwarta parafia”.

3. W poniedziałek (28.10) święto św. Szymona i Judy Tadeusza App. Msze św. jak w dni powszednie, w tym dniu naszą modlitwą otoczmy ks. prał. Szymona Szlachtę z racji jego imienin.

4. We wtorek (29.10)obchodzić będziemy 19 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00, modlić się na niej będziemy za naszą wspólnotę parafialną, za pierwszego proboszcza +ks. prał. Stanisława Roga, za projektantów, budowniczych kościoła i dobrodziejów parafii. Tego dnia na godz. 19.00 zapraszamy do Dolnego Kościoła na promocję książki pt. „Pasterz. Wspomnienie o księdzu Stanisławie Rogu” pod redakcją Ewy i Tomasza Kamińskich. Dziękujemy redaktorom za włożoną pracę w powstanie książki. W dniu promocji będą niższe ceny książek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na „Kącik pamięci o ks. Stanisławie Rogu” w Domu Katechetycznym.

5. Kończy się październik, dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach różańcowych, szczególnie rodzicom i dziadkom za towarzyszenie w modlitwie dzieciom i młodzieży. Na ostatnie dni zapraszamy szczególnie tych, którzy dotychczas nie znaleźli możliwości udziału w nabożeństwie.

6. W piątek (1.11) Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Różaniec za zmarłych o godz. 17.15. Na cmentarzach lubelskich msze św. z procesjami pod przewodnictwem Księży Biskupów o godz. 12.00, na cmentarzu w parafii św. Agnieszki Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 z procesją. Pamiętajmy w modlitwach na cmentarzu przy ul. Unickiej o naszym pierwszy proboszczu + ks. prał. Stanisławie Rogu. Dziękujemy też tym, którzy troszczą się o kwiaty, wiązanki i znicze na jego grobie. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w dniach 1-8.11 na wiadomych warunkach: stan łaski uświęcającej, komunia św., nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa za zmarłych. 1 listopada pamiętajmy również o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Jest to też I piątek miesiąca, z racji uroczystości nie będziemy odwiedzali chorych.

7. W sobotę (2.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja żałobna po placu kościelnym, o godz. 17.15 różaniec za zmarłych. Ten dzień to również I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakr. do godz. 21.00. Rozpoczniemy ją czuwaniem pierwszosobotnim z modlitwą różańcową.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę (3.11) po Mszy św. o godz. 12.00.

Różaniec wypominkowy za zmarłych przez listopad o godz. 17.15. Za wymienianych w wypominkach będziemy też modlić się na Mszach św. zbiorowych w niedziele o godz. 10.30 i we wtorki o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Do rozniesienia zostały nam jeszcze kartki do kilku bloków i część ulic od strony Ponikwody i Rudnika. Prosimy o zainteresowanie.

9. W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch śladami świętych i mistyków: św. o. Pio i o. Dolindo w terminie: 23.07–1.08.2020r. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. Przed kościołem można też nabyć nasz parafialny kalendarz na 2020 rok.

11. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: KR św. Jana Pawła II – 505zł. Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary na tacę na ten cel.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
+ Marianna KLIMUK, zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2C,
+ Stefan KARPOWICZ, zamieszkały przy ul. Niepodległości 5,
+ Ryszard ŚLADOWSKI zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 16,
+Grzegorz PACHLA zamieszkały przy ul. Niepodległości 12,
+ Mieczysław KOPIEC zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 15.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.