Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 października 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, wpisuje się ona w Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny przeżywany w tym roku w październiku. Hasłem są słowa: Ochrzczeni i posłani. Dziękujemy wszystkim organizującym i uczestniczącym w tych dniach w naszych parafialnych Antoniańskich Dniach Misyjnych. Dzisiaj zapraszamy w godz. 10.00-14.00 do kawiarenki misyjnej w sali ŚDM i kiermaszu misyjnego przed kościołem. Przygotowaliśmy też folder o propozycjach zaangażowania misyjnego w parafii, można po niego sięgnąć na kiermaszu i w kawiarence. Grupa Misyjna zaprasza na spotkania we wtorki o godz. 19.00 w sali ŚDM. Zwieńczeniem dni misyjnych w parafii będzie dzisiejszy wieczorny koncert w kościele o godz. 19.00. Zagra Patryk Podwojski – organista z Archikatedry w Gdańsku-Oliwie, towarzyszyć mu będzie Aleksandra Kołodziejczyk – sopran. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na tacę na rzecz misji.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w Dolnym Kościele spotykają się kandydaci do sakr. bierzmowania.

3. W wtorek (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 i Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.

4. Na przełomie grudnia i stycznia we Wrocławiu będzie miało miejsce Europejskie Spotkanie Młodych zwane potocznie Spotkaniem Taize. Młodzież zainteresowaną wyjazdem i wspólną modlitwą w duchu Taize zapraszamy we czwartek (24.10) o godz. 19.00 do sali neokatechumenatu w Dolnym Kościele.

5. Za tydzień w niedzielę (27.10) będziemy przeżywać wydarzenie pod nazwą „Otwarta parafia”. Osoby, które będą pragnęły poznać zakamarki naszego kompleksu parafialnego, spotkać się z przedstawicielami wspólnot i grup będą mogły w formie oprowadzenia doświadczyć małej wycieczki. Zapraszamy po Mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Z tej racji kancelaria parafialna w tym czasie będzie jedynie służyła jako punkt informacyjny. Wieczorem tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po niej zapraszamy do udziału w „Śpiewaniu u św. Antoniego” z obecnością zaproszonych chórów.

6. W najbliższych dniach zostaną doręczone do każdej rodziny kartki wypominkowe. Prosimy przedstawicieli bloków i ulic o przyjście po nie do kancelarii. Na kartkach wypominkowych prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych i przynieść je do kościoła – za poleconych naszym modlitwom modlić się będziemy przez cały listopad na różańcu i w każdy wtorek we Mszy św. o godz. 18.00 oraz na Mszy św. w niedzielę o godz. 10.30. Mieszkańców poszczególnych bloków i ulic zapraszamy tradycyjnie na określone dni.

7. Rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę do Włoch śladami świętych i mistyków: św. o. Pio i o. Dolindo w terminie: 23.07–1.08.2020r. Odwiedzimy m.in.: PADWĘ-RZYM–NEAPOL–POMPEJE-SAN GIOVANNI ROTONDO–ASYŻ. Koszt wyjazdu to 2600 zł/os. + 100 €. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. W dniach 25-27 października 2019 r. w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) odbędą się Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR. To wydarzenie podczas którego będzie można wykonać bezpłatne badania medyczne, poszerzyć wiedzę na temat swojego bezpieczeństwa, uzyskać porady prawne oraz miło spędzić czas. Na uczestników czekają atrakcje, występy, prelekcje. Gościem specjalnym będzie p. Halina Frąckowiak. Wstęp jest bezpłatny.

9. Polecamy jak zawsze prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Jest też nowy nr „Miłujcie się”. Zachęcamy do odwiedzenia kiosku parafialnego. Przed kościołem będzie można nabyć parafialny kalendarz na 2020r. oraz październikowy nr „Głosu św. Antoniego”.

10. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: KR św. Cecylii – 400 zł, AL-ANON -50zł, AA -50zł, bezimiennie -300 zł. W najbliższą niedzielę (27.10) ofiary na tacę przeznaczymy na remonty kościoła.

11. Dzisiaj w Kościele w Polsce jest liczenie wiernych. Prosimy wyjątkowo o wyjście głównymi drzwiami.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
+ Genowefa JASIK zamieszkała przy ul. Niepodległości 16,
+ Małgorzata TATARA zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 11,
+ Zygmunt WÓJCIK zamieszkały przy ul. Modrzewiowej.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.