Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 października 2019 r.

 

1.    Dziś w Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski pt.: „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Zachęcamy do wsparcia i wspólnego budowania jak określa się to dzieło – „żywego pomnika Jana Pawła II”. W Dniu Papieskim nasza młodzież organizuje też przed kościołem kiermasz „wadowickich kremówek”. Dochód ze sprzedaż rozpoczyna zbiórkę funduszy na wyjazd przedstawicieli parafii na ŚDM w Portugalii w 2022r. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie.

2.    Przypominamy osobom, które zadeklarowały się na kwietniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej o dzisiejszym spotkaniu o godz. 16.00 w kaplicy.

3.    Dzisiaj też z racji Dnia Fatimskiego nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 będzie miało formę nabożeństwa fatimskiego.

4.    W poniedziałek (14.10) w naszych modlitwach pamiętać szczególnie będziemy o nauczycielach i wychowawcach z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Msza św. i spotkanie z nauczycielami w naszym kościele będzie we czwartek (17.10) o godz. 18.00. Zapraszamy na nie również naszych parafian nauczycieli, w tym nauczycieli emerytów.

5.      W środę (16.10) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie ma Rada Duszpasterska. Tego dnia w godz. 19.00-21.00 dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu z zachętą do modlitwy za Kościół, Papieża Franciszka, rodziny naszej parafii. Dziękować będziemy też za to, że 41 lat temu papieżem został kard. Karol Wojtyła.

6.      W piątek (18.10) rozpoczniemy w naszej parafii Antoniańskie Dni Misyjne. Pierwszego dnia po różańcu i Mszy św. zapraszamy o godz. 19.00 na spotkanie do Dolnego Kościoła adresowane głównie do młodzieży. Spotkanie z wolontariuszką z Afryki, filmy o wolontariacie młodzieżowych, świadectwa i smaki Afryki to elementy piątkowego spotkania. W sobotę (19.10) zapraszamy wszystkich do Dolnego Kościoła od godz. 10.00. Gościć będziemy misjonarza, obejrzymy film o misjach, posłuchamy świadectw o wolontariacie misyjnym w Rwandzie, przedstawimy propozycje zaangażowania misyjnego w parafii. Zwieńczeniem będzie Msza św. o godz. 13.30. W niedzielę (20.10) w godz. 10.00-14.00 przez udział w kiermaszu i kawiarence misyjnej wspierać będziemy dzieła misyjne. Wieczorem o godz. 19.00 będzie miał miejsce koncert organowy, zagra Patryk Podwojski – organista z Archikatedry w Gdańsku-Oliwie, towarzyszyć mu będzie Aleksandra Kołodziejczyk – sopran. Szczegółowy opis wydarzeń znajdziemy na plakatach w gablocie. Zachęcamy do udziału.

7.      Kandydatom do bierzmowania przypominamy o spotkaniu w następną niedzielę (20.10) o godz. 19.00, będzie ono miało miejsce w Dolnym Kościele.

8.      Bóg zapłać za ofiary na remonty kościoła: KR św. Teresy z Avila -260zł, KR św. Małgorzaty Alacoque -220zł,  bezimiennie – 100zł.

9.      Polecamy prasę katolicką – „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Przed kościołem możemy też nabyć KALENDARZ PARAFIALNY na 2020 r. – proponujemy w nim poznanie kościołów naszego dekanatu. Dziękuję zespołu redakcyjnemu za przygotowanie kalendarza. Jest też jeszcze do nabycia październikowy „Głos św. Antoniego”.

10.  W ostatnich dniach odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:

+ Adam KĘDZIOR zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 18,

+ Marek KUŚNIERZ zamieszkały przy ul. Niepodległości 5,

+ Jadwiga STATECZNA zamieszkała przy ul. Niepodległości 4.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.