Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 października 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Otaczamy modlitwą przygotowujących się do kapłaństwa, a szczególnie obecnego wśród nas naszego parafianina alumna V roku Damazego Soi. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć kalendarz seminaryjny.

2. Po Mszach św. zbierane są dzisiaj w przedsionku kaplicy składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.00 w sali ŚDM rozpocznie się jesienny cykl przygotowania do małżeństwa (wejście do sali drzwiami bocznymi do kościoła od strony kancelarii). O godz. 19.00 zapraszamy do udziału w procesji różańcowej po osiedlu – z tej racji nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. Naszą modlitwą otoczmy też dzisiaj, w dniu imienin, księdza bpa Artura Mizińskiego.

3. Wspomnienie MB Różańcowej przeżywać będziemy w poniedziałek (7.10). Msze św. jak w dni powszednie. Tego dnia będą uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Główna Msza św. o godz. 18.00, będzie jej przewodniczył bp Jan Sobiło z Ukrainy.

4. W najbliższą niedzielę (13.10) będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski. Towarzyszyć mu będzie zbiórka ofiar na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przy naszym kościele młodzież będzie organizować kiermasz „papieskich kremówek”. Tego dnia zapraszamy też do udziału w Nabożeństwie Fatimskim o godz. 17.15 (w ramach nabożeństwa różańcowego). Będzie to również dzień imienin naszej zakrystianki – s. Honoraty. Przypominamy też, że 13.10, o godz. 16.00 w kaplicy będzie spotkanie dla osób, które zadeklarowały swój wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w kwietniu 2020r.

5. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Przed wejściem do kościoła można jeszcze nabyć październikowy nr „Głosu św. Antoniego”.

6. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Żywy Różaniec – 500zł, bezimiennie – 50zł i 100zł, taca z 29.09 – 13 526zł i 20USD oraz z puszki – 655zł. Następna taca na remonty będzie zbierana 27.10. W ostatnim tygodniu przekazaliśmy 15 000zł w kolejnej racie za prace na ścianach kościoła. Dziękujemy też firmie EKSAM za wykonanie prac przy wymianie chodników przy kościele od strony ul. Kasztanowej.

7. W miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej zachęcamy do włączenia się w dzieło Żywego Różańca. Przy wyjściu z kościoła będzie można podejść do jednej z osób z Koła Różańcowego i dopytać się o szczegóły. Wcześniej posłuchajmy świadectwa.

8. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ Edward GĄSIOR zamieszkały przy ul. Niepodległości 11,
+ Mirosław WOŚ zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 8.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.