Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA -15 września 2019 r.

1. Koordynatorzy oraz odpowiedzialni wspólnot i grup parafialnych mają dzisiaj swoje spotkanie o godz. 19.00 w sali ŚDM.

2. W poniedziałek (16.09) po Mszy św. o godz. 18.00 z racji 16 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego, Kościoła i rodzin naszej parafii.

3. Zelatorzy Żywego Różańca mają swoje spotkanie we wtorek (17.09) o godz. 19.00 w sali ŚDM.

4. W środę (18.09) obchodzić będziemy święto. św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży, zapraszamy szczególnie do udziału we Mszy św. i modlitwy za młode pokolenie o godz. 18.00. Tego dnia w godz. 10.00-12.00 KAWIARENKA SENIORA w Domu Katechetycznym, zapraszamy na rozmowy przy kawie, herbacie i ciastku. W sobotę (21.09) liturgiczne święto św. Mateusza Ap., Msze św. jak w dzień powszedni.

5. W najbliższą niedzielę (22.09) o godz. 19.00 spotkanie w kościele dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz małżeństw i animatorów mających z nimi spotkania. W sali ŚDM też o godz. 19.00 spotka się Rada Parafialna.

6. Narzeczonych planujących w najbliższym roku zawarcie sakr. małżeństwa zapraszamy do włączenia się w przygotowanie do tego wydarzenia. Zapisy na jesienny cykl (październik-grudzień) trwają w kancelarii do końca września. Spotkania dla narzeczonych będą w niedziele o godz. 16.00. Przypominamy, że narzeczeni planujący sakr. małżeństwa powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej min. 6 miesięcy przed ślubem.

7. Rodziców, których dzieci uczęszczają do klas III w szkołach poza parafią, a pragną być przygotowywane do I komunii św. w naszej parafii prosimy o zgłoszenie do kancelarii do 29.09 – tego dnia będzie z nimi spotkanie po Mszy św. o godz. 10.30 w Dolnym Kościele.

8. Funkcjonująca przy naszej parafii świetlica zaprasza do zapisywania na zajęcia dzieci w wieku 7-15 lat. Poza pomocą w odrabianiu lekcji znajdziemy tam dla dzieci wiele ciekawych zajęć. Świetlica jest czynna w godz. 15.00-19.00. Poszukiwani są również wolontariusze do pomocy w pracy z dziećmi. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie w gablocie.

9. Trwają zapisy na pielgrzymkę w dniach 28-29.09.2019r. do Lichenia, Izbicy Kujawskiej, Kalisza, Charłupi Małej i Zduńskiej Woli - koszt 220zł, zapisy w kiosku parafialnym. Przypominamy również o przymierzaniu się do pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach 21-28.04.2020r. z wylotem ze Świdnika, koszt ok. 3500zł. Jeśli są kolejne osoby zainteresowane prosimy o kontakt z kancelarią parafialną do 22.09.br. Dziękujemy tym, którzy już wyrazili zainteresowanie.

10. Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego z ul. Podwale 11 w Lublinie organizuje 15.11 br. Jubileusz 70-lecia istnienia szkoły i zjazd absolwentów, więcej informacji w gablocie.

11. Prasa katolicka - tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” znajdziemy w kiosku parafialnym.

12. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary na remont kościoła: bezimiennie - 50zł i KR MB Licheńskiej – 360zł.

13. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu”. Bóg zapłać za wsparcie.

14. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ Marian KLIN zamieszkały przy ul. Niepodległości 10,
+ Andrzej SOBIESZCZUK zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 18,
+ Stanisław GRYMUZA zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 20,
+ Tomasz DZIURA zamieszkały przy ul. Krokusowa 4.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.