Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 sierpnia 2019 r.

1. Komunikat księdza Arcybiskupa (https://archidiecezjalubelska.pl/blog/zaproszenie-metropolity-lubelskiego-na-uroczystosci-maryjne-3/).

2. W poniedziałek, 26 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Zachęcamy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. i przez wstawiennictwo NMP z Jasnej Góry polecać sprawy naszej Ojczyzny.

3. W sobotę (31.08) o godz. 6.00 Mszą św. w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej rozpocznie się dekanalna pielgrzymka na uroczystości MB Kębelskiej w Wą-wolnicy. Można jeszcze zapisać się na nią w kancelarii.

4. Za tydzień w niedzielę – 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej wojny i módlmy się o pokój. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia parafia św. Agnieszki przeżywać będzie odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Główna Msza św. o godz. 13.00.

5. Są jeszcze wolne miejsca w autokarach do Wąwolnicy na uroczystości maryjne w następną niedzielę (1.09). Wyjazd autokarów planowany jest o godz. 8.30. Zachęcamy do zapisów w kancelarii.

6. Do skarbonki za ławkami w kościele można składać ofiary na akcję CARITAS „Tornister pełen uśmiechu”.

7. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość niedzielny”. W „Niedzieli” znajdziemy m.in. wzór oświadczenia dla rodziców zaaprobowany przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP ws. rodzicielskiej kontroli nad zajęciami dodatkowymi w szkołach, których celem jest deprawująca edukacja seksualna. W kiosku możemy też nabywać katechi-zmy do nauki religii, są też nowe numery „Różańca” i „Egzorcysty”. Przed kościołem możemy już nabyć wrześniowy numer „Głosu św. Antoniego” – z treściwym przesłaniem z Kibeho i doświadczeniami zrealizowanego tam parafialnego programu misyjnego oraz z relacjami wielu wakacyjnych wyjazdów, pielgrzymek, obozów i rekolekcji naszych grup parafialnych. Zachęcamy do sięgnięcia.

8. Dzisiaj tradycyjnie swój dyżur w Domu Katechetycznym w godz. 17.00-19.30 pełnią osoby związane z grupą AA i służące pomocą osobom z problem alkoholowym

9. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na remont kościoła: bezimiennie – 100 zł. Bóg zapłać również za złożone dzisiaj ofiary na tacę z przeznaczeniem na ten cel.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Alicja BUBCZYK zamieszkała przy ul. Niepodległości 24,
+ Józef FIK zamieszkały przy ul. Trześniowskiej 3.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.