Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj pracę duszpasterską jako wikariusz rozpoczyna w naszej parafii ks. Daniel Mazurek. Przyjmujemy go z wdzięcznością i polecając opiece naszego Patrona – św. Antoniego Padewskiego otwieramy się na posługę kapłańską i czerpanie z jego 5-letniego już doświadczenia pracy duszpasterskiej.

 2. Osoby z grupy AA służą pomocą w problemach alkoholowych dzisiaj w Domu Katechetycznym w godz. 17.00-19.30.

 3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe przy Krzyżu Misyjnym na skarpie przy ul. Tumidajskiego dzisiaj o godz. 20.00.

 4. 4.Informujemy, że w okresie lipca i sierpnia kancelaria parafialna w dni powszednie będzie czynna w godz. 8.00-8.30 i 16.30-17.30. Popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie w godzinach 17.30-18.00.

 5. Nasza parafia poprowadzi czuwanie maryjne w archikatedrze w poniedziałek (1.07). Początek czuwania na Mszy św. o godz. 19.00, a potem modlitwy zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – gorąco zachęcamy do udziału.

 6. Uroczystości ku czci MB Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej w środę (3.07). Głowna Msza św. o godz. 19.00, a po niej procesja różańcowa.

 7. Różaniec w intencji przygotowujących się do kapłaństwa i o nowe powołania poprowadzą parafialni członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w czwartek – 4 lipca o godz. 17.00.

 8. Najbliższy piątek (5.07) to pierwszy w miesiącu – spowiedź popołudniowa od godz. 17.30. W okresie wakacji odwiedzamy chorych z posługą duszpasterską w I piątki miesiąca jedynie w sytuacjach poproszenia o to. Szafarze Nadzwyczajni Komunii św. będą odwiedzali chorych w niedziele w lipcu i sierpniu. W pierwszą sobotę miesiąca dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 19.00-21.00.

 9. W następną niedzielę (7.07) w naszej parafii gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia szczególnie w naszych modlitwach będziemy powierzać mieszkańców ul Krokusowej. Od przyszłej niedzieli zapraszamy też na Nieszpory o godz. 17.30.

 10. Dziękujemy uczestnikom naszych grup parafialnych za spotkania w ciągu roku. Cieszymy się też różnymi formami reprezentowania parafii na zewnątrz. Dziękujemy za te zaangażowania.

 11. Trwają wakacje, czas urlopów, niech nie umknie naszej uwadze charakter Dnia Pańskiego – pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy świętej w różnych miejscach, gdzie będziemy przebywali. Dajmy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i ma dla nas wielką wartość. Czas odpoczynku możemy także wypełniać modlitwą i częstszymi wizytami w kościele - przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Cieszymy się gośćmi, którzy w okresie wakacji modlą się razem z nami.

 12. Rozpoczynamy zapisy na sierpniową Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Można to uczynić w kancelarii. Przewodnikiem gr. 7 będzie ks. Michał. Zachęcamy również do wsparcia pielgrzymów i powierzenie swoich intencji przez włączenie się w akcję „Idę z tobą”.

 13. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: KR Matki Bożej Nieustającej Pomocy – 400 zł., KR Adoracji Najświętszego Sakramentu – 320 zł., bezimiennie: 100 i 50 zł., ofiary złożone na tacę w niedzielę 23.07 – 12 563 zł. Następna taca na remonty kościoła będzie zbierana w niedzielę 28.07.

 14. Jest prasa katolicka: wakacyjny „Głos św. Antoniego” – a w nim relacje i zdjęcia z ostatnich wydarzeń: rekolekcji, odpustu, prymicji, jubileuszu ks. Mariana oraz zapowiedzi nowych inicjatyw. Są też tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz wakacyjny numer „Miłujcie się”.

 15. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: + Tomasz DOJUTREK zamieszkały przy ul. Jaworowej.

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Nakładem wydawnictwa „Gaudium” opublikowana została w tych dniach książka zatytułowana „Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową”. Ta solidna i obszernie udokumentowana praca Marioli Błasińskiej przypomina, że mija 70 lat od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem w całym kraju. Ukazanie się łez na lubelskim Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej przyciągnęło do Lublina rzesze pielgrzymów, co spotkało się z brutalną reakcją komunistycznych władz.

Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na uroczystą Eucharystię w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Naszej modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.
  

Następnego dnia rozpocznie się w Lublinie X Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem chórów z Europy Środkowo-Wschodniej. Hasłem czterodniowego Kongresu, zorganizowanego z okazji 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, są słowa Ut unum sint – Aby byli jedno, nawiązujące do Chrystusowej modlitwy o jedność.

Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 41. Lubelska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W drodze do Częstochowy przyświecać będzie jej hasło „W mocy Ducha Świętego.” W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić o dobre przygotowanie się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Zachęcam do wsparcia funduszu Idę z Tobą. Pielgrzymi, którzy skorzystają z pomocy tego funduszu, poniosą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.

Zawierzając Was, Drodzy Wierni, macierzyńskiemu wstawiennictwu Maryi, z serca wszystkim błogosławię

                                                Wasz biskup Stanisław

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.