Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 16 czerwca 2019 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy również za obecność i posługę naszego parafianina alumna IV roku Damazego Soi.

2. Dzisiaj zapraszamy w godz. 14.30-18.00 do udziału w organizowanym przed kościołem FESTYNIE PARAFIALNYM. W duchu wiary pragniemy ucieszyć się talentami, dać propozycję zabaw i konkursów zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, nie zabraknie dobrej kawy i kulinarnych smakołyków, a sięgając do Bożego słowa i wspólnie się modląc przeżyć prawdę, że PARAFIA JEST NASZĄ RODZINĄ – zapraszamy do uczestnictwa. Z racji festynu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. i jego przedłużeniem będzie adoracja do godz. 21.00.

3. W poniedziałek (17.06) ks. prał. Marian Matusik będzie obchodził 50-lecie święceń kapłańskich. We wspólnocie parafialnej wyrazimy wdzięczność za ten dar w niedzielę za tydzień (23.06) na Mszy św. o godz. 18.00. Otoczmy modlitwą Jubilata i jego kolegów.

4. W środę (19.06) zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Wierzymy, że nie zabraknie uczniów, rodziców i nauczycieli pragnących wypowiedzieć wdzięczność wobec Boga na koniec kolejnego roku. Wieczorem o godz. 19.00 w Nasutowie rozpocznie się ostatnie spotkanie tego roku formacyjnego z nauczycielami w ramach duszpasterstwa nauczycieli. Zapraszamy naszych parafian nauczycieli do udziału.

5. We czwartek (20 czerwca) Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy tradycyjną trasą procesja Eucharystyczna. Dziękujemy za ofiary składane do puszki w kaplicy na dekorację ołtarzy. Dziękujemy też kilku nowym osobom, które włączyły się w pomoc w przygotowaniu dekoracji na Boże Ciało. Gorąco zachęcamy następne. Prosimy też o przestawienie parkowanych samochodów na trasie procesji, szczególnie na ul. Tumidajskiego i ul. Trześniowskiej. Dla podkreślenia tej uroczystości prosimy o udekorowanie balkonów, okien naszych mieszkań. Niech nasz udział w procesji będzie szczególnym wyrazem wiary w Chrystusa wędrującego ulicami naszego Osiedla. Na zakończenie procesji ok. godz. 11.30 będzie Msza św. w intencji Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła – będzie jednak nie przy IV ołtarzu, ale w kościele. Po wielu latach tak intensywnego zaangażowania nasi starsi parafianie ograniczeni są coraz bardziej ubytkiem sił, a z powodu braku młodszych chętnych do pomocy przenosimy Mszę św. do kościoła. We wtorek (18.06) na godz. 19.00 zapraszamy przed kościół dziewczynki na próbę sypania kwiatów. W Boże Ciało o godz. 19.30 na Placu Zamkowym rozpocznie się kolejny Koncert Chwały, na który w imieniu organizatorów zapraszamy.

6. Od piątku (21.06) zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 z procesją eucharystyczną.

7. W sobotę (22.06) w godz. 9.00-12.00 będzie przy kościele od strony ul. Kasztanowej zbierana przez nasze harcerki makulatura. Mamy okazję wesprzeć w ten sposób pozyskiwanie środków na obóz.

8. Cieszymy się, że bp Artur Miziński został wybrany na kolejną kadencję Sekretarzem Generalnym Konferencji Episkopatu Polski. Otaczamy jego i jego misję w naszych modlitwach.

9. Bóg zapłać za ofiary na remonty kościoła: KR św. Jadwigi Królowej – 220zł, KR św. Antoniego – 240zł, KR Najświętszego Zbawiciela – 300zł. W niedzielę za tydzień (23.06) ofiary na tacę przeznaczymy na prace remontowe.

10. Jest prasa katolicka, nowe numery tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

11. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
+ Anna ROJEK zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2A,
+ Sabina SPYTEK zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2A.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.