Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 9 czerwca 2019 r.

1. 6 czerwca zmarł abp Bolesław Pylak – emerytowany arcybiskup lubelski. Posłuchajmy komunikatu.

2. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Cieszymy się, że wczoraj w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia kapłańskie otrzymał nasz parafianin ks. Piotr Dzierżak. O godz. 12.00 ks. Piotr odprawi u nas Mszę Prymicyjną. Otoczmy go modlitwą. O godz. 14.00 przy kościele akademickim KUL rozpocznie się wydarzenie zwane MARSZEM dla ŻYCIA i RODZINY. Przejście ulicami Lublina zacznie się o godz. 16.00. Na ciekawy FESTYN RODZINNY przy Al. Spółdzielczości Pracy 65 zaprasza też dzisiaj parafia księży Marianów z Bazylianówki, zwłaszcza na koncert o godz. 18.00 zespołu "40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach". Szczegóły programu znajdziemy na plakacie w gablocie. Zachęcamy do udziału.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Jest to też początek naszych rekolekcji antoniańskich, które potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Łukasz Mudrak – dyrektor Towarzystwa Przyjaciół KUL. Zaproponował nam na każdy dzień konkretny temat do refleksji. Będzie też głosił homilie w dzień odpustu. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii i w „Głosie św. Antoniego”. We wtorek i środę Msze św. z nauka rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Niektóre z Mszy mają wyjątkowy charakter z racji omadlanej grupy, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i uczestnictwa. W środę (12.06) Mszę św. o godz. 18.00 będą sprawowali związani z nami przez praktyki duszpasterskie neoprezbiterzy – ks. Mateusz Golec i ks. Tomasz Sawicki. Po Mszy św. udzielą nam prymicyjnego błogosławieństwa.

4. W poniedziałek (10.06) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkają się szafarze nadzwyczajni komunii św.

5. W środę, 13 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość ku czci naszego Patrona św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30. O godz. 17.00 będzie w kościele Nabożeństwo Fatimskie. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Znakami od lat towarzyszącymi odpustowi i związanymi ze św. Antonim są białe lilie i chleb. Poświęcone chleby można będzie nabywać przed kościołem od poniedziałku, składane z tej okazji dobrowolne ofiary są przeznaczone dla potrzebujących. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za troskę o potrzebujących z naszej parafii. Lilie będą do nabycia w kiosku parafialnym od środy, będą poświęcane 13.06 na Mszach św. W uroczystość odpustową kancelaria parafialna będzie czynna tak jak w dni świąteczne.

6. W piątek (14.06) o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie dla osób, które pragną włączyć się w dekorowanie ołtarzy procesyjnych, niesienie feretronów. Do przygotowywanego w ten sposób Bractwa Procesyjnego zapisujemy się w kancelarii. Dziękujemy także za wpływające do skarbonek ofiary na dekorację ołtarzy na Boże Ciało.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy - odpust na Felinie – kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Tego dnia w godz. 14.30-18.00 zapraszamy na plac przed naszym kościołem na FESTYN PARAFIALNY. To kolejna okazja integracji naszej parafii. Poza występami muzycznymi, zajęciami dla dzieci, pokazami medycznymi wiele inicjatyw dla rodzin, ale też w propozycjach od rodzin dla uczestników festynu. Zapraszamy.

8. Przy wyjściu z kościoła zbierane są dzisiaj ofiary na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Bóg zapłać za ofiary na remonty naszego kościoła: bezimiennie – 200zł, na konto: 100zł, 500zł i 1500zł. Ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty będą zbierane w niedzielę 23.06. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy dalsze prace na ścianach zewnętrznych kościoła.

10. Jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Przed kościołem można nabyć czerwcowy numer „Głosu św. Antoniego”.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Edward KAMIŃSKI zamieszkały przy ul. Niepodległości 10,
+ Ryszard BOCHEŃSKI zamieszkały przy ul. Trześniowskiej 1.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.