Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 2 czerwca 2019 r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę ks. Tomaszowi Bartmańskiemu, misjonarzowi z Ekwadoru. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do wsparcia inicjatyw, które podejmuje w misyjnej parafii.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. W środę (5.06) zapraszamy w godz. 10.00-12.00 do Domu Katechetycznego na kolejną edycję KAWIARENKI SENIORA. W jej trakcie specjalny program z okazji roku Moniuszki przygotowany przez filię Biblioteki Miejskiej działającej przy naszej parafii. Biblioteka zaprasza również na program z tej okazji w najbliższy czwartek o godz. 16.30.

4. We czwartek (6.06) zapraszamy na godz. 17.00 do kaplicy na modlitwę różańcową w intencji alumnów naszego seminarium i o nowe powołania. Modlitwę poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie.

5. Najbliższy piątek to pierwszy w miesiącu. Przed południem odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych. Od godz. 16.00 spowiedź i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

6. W najbliższą sobotę (8.06) diakon Piotr Dzierżak, wychowanek Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, nasz parafianin, otrzyma święcenia prezbiteratu w Bazylice Katedralnej w Przemyślu. Otoczmy jego i jego kolegów modlitwą.

7. W najbliższą sobotę (8.06) o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Na początku czuwania usłyszymy przygotowany przez nasz Parafialny Chór INSPIRANTE piękny śpiew AKATYSTU ku czci Ducha Świętego, ok. godz. 20.40 rozpocznie się uroczysta Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego z modlitwą o rozpalenie w nas na nowo darów Ducha Świętego. To wieczorne czuwanie to ważny moment modlitwy o ożywienie wiary dla wszystkich szukających doświadczenia Boga jak też zaangażowanych w życie parafii. Przypominamy też o przygotowywaniu się do tej uroczystości przez nowennę w czasie nabożeństw czerwcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie zapraszamy uczestników naszych parafialnych grup.

8. Najbliższa niedziela (9.06) to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 12.00 Mszę św. Prymicyjną odprawi ks. Piotr Dzierżak. Tego dnia o godz. 14.00 przy kościele akademickim KUL rozpocznie się wydarzenie zwane MARSZEM dla ŻYCIA i RODZINY. Przejście ulicami Lublina zacznie się o godz. 16.00, zakończy się Mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 17.00. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie. Zachęcamy do udziału, zwłaszcza teraz kiedy tak ważne dla świata jest też świadectwo wartości życia i rodziny.

9. W dniach 10-12 czerwca br. przeżywać będziemy rekolekcje antoniańskie, 13.06 naszą uroczystość odpustową, 16.06 Festyn Parafialny Na plakatach znajdziemy szczegółowy program uroczystości. Zapraszamy do zaplanowania sobie udziału w tych wydarzeniach.

10. W związku ze zbliżaniem się do uroczystości Bożego Ciała (20.06) i potrzebą zaangażowania nowych osób, zapraszamy wszystkich, którzy odkrywają w sobie zaproszenie Boga do podjęcia większej troski o procesję przez przygotowywanie ołtarzy, opiekę nad feretronami o zgłaszanie się do kancelarii. Ponawiamy pragnienie stworzenia Bractwa Procesyjnego – o spotkaniu poinformujemy za tydzień. W kaplicy wyłożona jest też puszka na ofiary z przeznaczeniem na dekorację ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy za składane ofiary.

11. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są w kiosku parafialnym. Przed wejściem do kościoła znajdziemy czerwcowy numer „Głosu św. Antoniego” m.in. ze szczegółowym programem czekających nas wydarzeń w czerwcu.

12. Dziękujemy za ofiary, które wpłynęły w ostatnim czasie na remonty kościoła: bezimiennie – 2x200zł.

13. W naszych modlitwach pamiętajmy dziś o ks. Pawle Zdyblu, który przeżywa 7 rocznicę święceń kapłańskich.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Barbara OLSZOWA zamieszkała przy ul. Niepodległości 28,
+ Robert CICHOSZ zamieszkały przy ul. Pigwowej.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.