Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ - 14 kwietnia 2019 r.

1. Liturgią dzisiejszej Niedzieli rozpoczyna się Wielki Tydzień. W najbliższych dniach zapraszamy na wspólną modlitwę liturgią godzin - w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę: jutrznia i godzina czytań o godz. 6.00; Msza św. z nieszporami o godz. 18.00; w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę jutrznia z godziną czytań o godz. 7.00 - program jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz w Głosie św. Antoniego.

2. W Wielki Wtorek (16.04) z racji 16 dnia miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00, w nasze modlitwy włączymy intencje Kościoła, Papieża Franciszka i rodzin naszej parafii. Wyjątkowo adoracja będzie w kaplicy.

3. W Wielką Środę (17.04) o godz. 19.00 próba dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Przypominamy również, że w Wielką Środę kończymy zapisy kandydatów z kl. 7 do bierzmowania w 2020 r.

4. W Wielki Czwartek (18.04) o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej Msza Krzyżma - poświęcenie olejów krzyżma i chorych. U nas Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynająca TRIDUUM PASCHALNE o godz. 18.00, adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00. W Wielki Piątek od godz. 7.00 zapraszamy na modlitwę. Zachęcamy do zaplanowania udziału w całym TRIDUUM PASCHALNYM, aby w ten sposób przeżyć w pełni święta Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia każdego dnia ma swoją wymowę i choć domaga się pewnego wysiłku z naszej strony, zaangażowanie otwiera nas na błogosławione owoce działania łaski Bożej. Komentarze w poszczególne dni będą nam pomagały głęboko uczestniczyć w liturgii. Zachęcamy do uczestniczenia.

5. W Wielki Piątek (19.04) zapraszamy na godz. 17.00 na Drogą Krzyżową w kościele. Liturgia ku czci Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii całonocną adorację przy Grobie prowadzą Kółka Różańcowe (plan adoracji w gablocie). Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na nią na godz. 15.00, podobnie w Wielką Sobotę. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

6. W Wielką Sobotę (20.04) od godz. 8.00 do 14.00, co pół godziny oraz o godz. 15.00 święcimy pokarmy. W tym czasie będzie pełniony dyżur w konfesjonale. W beczkach przed kościołem będzie poświęcona woda. Grupa Charytatywna będzie zbierała tego dnia do godz. 14.00, w przedsionku kościoła, trwałe artykuły spożywcze i ofiary pieniężne dla potrzebujących parafian. Dziś przy wyjściu z kościoła można będzie przy stoliku z CHLEBKAMI DOBROCI i paschalikami zaopatrzyć się w TORBĘ CHARYTATYWNĄ. Napełnioną określonymi artykułami przynosimy ją w Wielką Sobotę.
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy od poświęcenia ognia o godz. 20.00. W dalszej części liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne – niech to będzie świadomy znak podjęcia na nowo życia po chrześcijańsku. Na liturgię przynieśmy świece. Czuwanie po Wigilii Paschalnej poprowadzi młodzież.

7. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania (21.04) o godz. 6.00 będzie w intencjach zbiorowych do Chrystusa Zmartwychwstałego. Kartki z napisanymi intencjami można składać do puszki stojącej na stopniach prezbiterium albo w kancelarii (intencje te nie będą czytane podczas rezurekcji). Przed rezurekcją o godz. 5.15 zapraszamy na jutrznię. Pozostałe Msze św. tego dnia o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Od Niedzieli Zmartwychwstania Msza św. o godz. 12.00 w niedziele i uroczystości obowiązujące będzie w intencji parafian. Msza św. zbiorowa będzie o godz. 10.30, intencje wcześniej przyjęte na godz. 10.30 będą odprawione tak jak dotychczas.

8. Bóg zapłać za ofiary na remonty kościoła: Grupa AA – 100zł, bezimiennie -100 zł. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary złożone na ten cel na tacę oraz za ofiary składane na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W kiosku znajdziemy też inne warte przeczytania czasopisma i publikacje.

10. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
+ Edward MATUSZAK zam. przy ul. Tumidajskiego 2B.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.