Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 kwietnia 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy dzisiaj na spotkanie rekolekcyjne o godz. 19.00. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30, o godz. 20.30 spotkania rekolekcyjne dla młodzieży (w środę z Mszą św.). Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej parafii i w Głosie św. Antoniego. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. W poniedziałek i wtorek na Mszach św. będą zbierane ofiary na tacę na potrzeby parafii, w środę jako nasza wdzięczność do dyspozycji rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji dyżury w kancelarii będę jedynie po Mszach św. Prosimy o załatwianie spraw tylko koniecznych i pilnych. Z racji rozdzielenia rekolekcji szkolnych od parafialnych zamówione Msze św. na środę 10.04 o godz. 9.30 i 11.00 będę odprawione o godz. 8.00, gdyby zamawiający chcieli inaczej prosimy o kontakt z kancelarią.


2. W poniedziałek (8.04) będzie dodatkowa Msza św. pozarekolekcyjna o godz. 7.00 z racji Wielkopostnej Pielgrzymki do kościołów stacyjnych.

3. W czasie rekolekcji wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie w godz. 9.00-16.30.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 z udziałem dzieci i o godz. 9.00 i 17.00 dla dorosłych. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży, tego dnia wspólnie z naszą młodzieżą zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ŚDM rozpoczynającej się na Majdanku o godz. 18.00. Niedzielny program uroczystości diecezjalnych Niedzieli Palmowej z udziałem młodzieży rozpocznie się o godz. 13.00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zwieńczeniem będzie Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.30, szczegóły znajdziemy na plakacie. Zapraszamy do udziału.

5. Osoby starsze, chore niemogące brać udziału w rekolekcjach odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższy piątek (12.04) w godzinach przedpołudniowych, prosimy o zgłaszanie adresów chorych do kancelarii. Od piątku będziemy rozprowadzali też CHLEB DOBROCI na stół wielkanocny. Dodatkowo w tym roku będę też małe świece na stół tzw. paschaliki. Zebrane środki wesprą działalność diecezjalnego CARITAS i naszej parafialnej Grupy Charytatywnej.

6. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Mszę św. o godz. 10.30 rozpoczniemy uroczystą procesją z palmami zaczynając ją na placu przed kościołem. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 będzie śpiewał chór INSPIRANTE. Po Mszy św. będzie koncert pieśni wielkopostnych.

7. Dzisiaj trwa kiermasz stroików i kartek świątecznych przygotowanych przez wychowawców, wolontariuszy i dzieci z naszej Świetlicy – uzyskane pieniądze przeznaczone będą na funkcjonowanie świetlicy. Dziękujemy za zainteresowanie.

8. Z racji zaplanowanych wcześniej rekolekcji i obecności misjonarza nie mamy możliwości przeczytania listu naszego Metropolity na Wielki Post. List informuje o rozpoczęciu rocznych przygotowań do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Synod jest zgromadzeniem Ludu Bożego: biskupów, kapłanów i wiernych, celem słuchania tego, co mówi Boży Duch do Kościoła i szukania odpowiedzi na trudne wyzwania współczesności.[...] Synod ma za zadanie pogłębiać życie religijne, pobudzać działania duszpasterskie oraz promować świętość kapłanów i świeckich. Ksiądz Arcybiskup prosi wszystkich o gorącą modlitwę do Ducha Świętego, abyśmy się dobrze przygotowali do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, aby kapłani, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy włączyli się z zapałem w to dzieło, tak by przyniosło błogosławione owoce. Cały list przeczytamy na stronie Archidiecezji Lubelskiej.

9. Bóg zapłać za ofiary na remonty naszego kościoła: KR św. Stanisława 360 zł; bezimiennie: 50zł, 200zł, 500zł. Dziękujemy też za ofiary składane w kaplicy na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego oraz do puszki Jałmużna Wielkopostna Caritas i do skarbonki misyjnej. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczymy na remonty kościoła.

10. Zachęcamy do nabycia najnowszych numerów tygodników: Niedzieli i Gościa Niedzielnego (a w nim dodatek w z filmem pt: Ignacy Loyola). Jest też nowy numer Egzorcysty. W kiosku parafialnym polecamy też szeroki wybór palm i kart świątecznych.

11. W ostatnich dniach z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana:
+ Jadwiga SOŁOWIEJ zam. przy ul. Daszyńskiego 25,
+ Paweł WOŹNIAK zam. przy ul. Tumidajskiego 2B,
+ Mieczysława DEPTA zam. przy ul. Tumidajskiego 16.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.