Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31 marca 2019 r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa ks. Zdzisławowi Prusaczykowi, pallotynowi z Rwandy. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do wsparcia inicjatyw podejmowanych w Kibeho. Zapraszamy także do podejścia do stoiska kiermaszu wielkanocnego przygotowanego przez Grupę Misyjną i jej przyjaciół, dochód z kiermaszu jest na wsparcie parafialnego projektu Odkryjmy Rwandę ze św. Antonim. Dziękujemy także tym, którzy wsparli ten projekt wrzucając ofiary do skarbonki przy ołtarzu św. Jana Pawła II.

2. Dzisiaj w godz. 17.00-19.30 dyżur w Domu Katechetycznym dla osób z wyzwaniami wokół problemu alkoholizmu pełni grupa AA. Zachęcamy do kontaktu i rozmów.

3. W najbliższe dni: poniedziałek, wtorek i środę (1-3.04) przeżywać będziemy rekolekcje szkolne. Program jest m.in. w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy parafian o modlitwę w intencji tego dzieła.

4. W poniedziałek (1.04) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. We wtorek (2.04) minie 14 lat od śmierci św. Jana Pawła II. Nawiążemy do tego wydarzenia w czasie parafialnej drogi krzyżowej po osiedlu.

6. W środę (3.04) minie 15 rocznica święceń biskupich abpa Stanisława Budzika, jest to też dzień imienin bpa Ryszarda Karpińskiego. Włączmy ich w nasze modlitwy. Tego dnia o godz. 19.00 w sali Dolnego Kościoła spotkanie dla osób, które uczestniczyły w ostatnich tygodniach w katechezach dla dorosłych. Zapraszamy do udziału.

7. We czwartek (4.04) z racji I w miesiącu zapraszamy na godz. 17.00 na modlitwę różańcową w intencji alumnów MSD w Lublinie i o nowe powołania kapłańskie. Modlitwę poprowadzą parafialnie członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie.

8. W środę i czwartek (3 i 4.04) XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, popularnie zwane Biskupiakiem, zaprasza zainteresowanych uczniów i rodziców na Dni Otwartych Drzwi. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

9. W piątek (5.04) zapraszamy do udziału w parafialnej drodze krzyżowej po osiedlu. Rozpoczniemy ją o godz. 18.45. Tego dnia odprawimy też drogę krzyżową o godz. 9.00 i 16.00 (nie będzie o godz. 17.00). Zachęcamy, aby ten dzień, który jest również naszym przygotowaniem do parafialnych rekolekcji wielkopostnych, przeżyć jako dzień modlitwy, postu, pojednania i przebaczenia.

10. Najbliższy piątek i sobota to również I w miesiącu. W piątek odwiedzimy przed południem chorych, popołudniowa spowiedź od godz. 16.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W sobotę dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 19.00-21.00.

11. Za tydzień w niedzielę (7.04) rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do 10.04 i poprowadzi je ks. Łukasz Polkowski – ksiądz diec. łomżyńskiej, doktorant, student KUL, zaangażowany w różne dzieła duszpasterskie. Szczegółowy program znajdziemy w Głosie św. Antoniego, w gablocie i na stronie internetowej. Wyjątkowo zapraszamy na wieczorne spotkania rekolekcyjne młodzież studencką i pracującą. Zachęcamy do modlitwy w intencji o owoce rekolekcji i planowania uczestniczenia w nich. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie 7.04 zmiana tajemnic różańcowych. Tej niedzieli modlić się będziemy za mieszkańców ul. Daszyńskiego. W przyszłą też niedzielę wychowawcy i dzieci z naszej Świetlicy zapraszają na kiermasz wielkanocny.

12. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: bezimiennie – 200zł. W ostatnim tygodniu zapłaciliśmy 10 000zł za prace remontowe w zakrystii.

13. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne w kiosku parafialnym. Znajdziemy tam także nowe numery Anioła Stróża i Różańca, są też palmy i kartki świąteczne. Nowy numer Głosu św. Antoniego, który wprowadza nas w wiele wydarzeń kwietniowych, jest do nabycia przy wejściu do kościoła.

14. W minionym tygodniu odszedł z naszej społeczności parafialnej do wieczności:
+ Janusz PIGŁOWSKI zamieszkały przy ul. Niepodległości 10.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.