Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24 marca 2019 r.

1. Dziękujemy za posługę słowa ks. Grzegorzowi Trąbce, proboszczowi parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do wsparcia ofiarami budowy kościoła.

2. W gablocie przed kościołem znajdziemy plakat z informacją o organizowanym dzisiaj w parku przy ul. Zawilcowej o godz. 11.00 biegu charytatywnym. Zachęcamy do zainteresowania. Po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele spotkają się kandydaci na ministrantów oraz ich rodzice. O godz. 19.00 w sali ŚDM spotyka się dzisiaj Rada Parafialna.

3. W poniedziałek (25.03) obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia będziemy mogli włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym swoje spotkanie mają czynni i wspierający członkowie Legionu Maryi.

4. W najbliższy piątek (29.03) po raz piąty wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp Mieczysław Cisło w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę www.edk.lublin.pl. Szczegóły na plakatach.

5. W niedzielę za tydzień (31.03) kiermasz misyjny organizuje Grupa Misyjna i jej przyjaciele. Naszym gościem będzie ks. Zdzisław Prusaczyk SAC z Rwandy. Zachęcamy również do włączania się w pewną formę jałmużny jakiej propozycję na rzecz misji znajdziemy na tablicy przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Tej niedzieli o godz. 19.00 będzie w kościele spotkanie dla przygotowujących się w tym roku do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

6. W niedzielę (31.03) będziemy mieli też możliwość włączyć się w akcję zbiórki środków higienicznych oraz czystej i będącej w dobrym stanie odzieży dla bezdomnych mężczyzn. Organizujemy ją (podobnie jak w adwencie) we współpracy z oo. kapucynami z Poczekajki i grupą młodzieży pracującej z bezdomnymi. Dary będzie można składać do koszów w przedsionku kaplicy.

7. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie – 10zł, 200zł i 600zł, KR św. Bernadetty – 250zł. Dziękujemy też za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego składane do puszki stojącej w kaplicy. Wczoraj zakończył się remont zakrystii. Dziękujemy za wyrozumiałość osobom, które w czasie prac trwały na modlitwie w kaplicy. Najbliższa taca na remonty będzie zbierana w Niedzielę Palmową (14.04).

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Niedzielę i Gościa Niedzielnego znajdziemy w kiosku parafialnym.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

+ Aleksandra WIŚNIEWSKA zamieszkała przy ul. Niepodległości 16.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.