Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 marca 2019 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i modlitwą w intencji Papieża Franciszka.

2. W środę o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Gorzkie Żale.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00 – dla dorosłych, o godz. 16.00 - dla dzieci, o 17.00 - dla dorosłych i po Mszy św. wieczornej – o godz. 18.45 - dla młodzieży.

3. W środę (13.03) swoją kolejną edycję w godz. 10.00-12.00 ma w Domu Katechetycznym KAWIARENKA SENIORA. Z racji pierwszej rocznicy powstania kawiarenki zapraszamy na urodzinową niespodziankę.

4. We czwartek (14.03) Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie wielkopostne dla nauczycieli i wychowawców. Część II z katechezą wielkopostną będzie w sali ŚDM. Zapraszamy nauczycieli i wychowawców do udziału w spotkaniu.

5. Członkowie Żywego Różańca w najbliższą sobotę (16.03) przeżywać będą swój dzień skupienia. Początek o godz. 10.00, o godz. 12.00 Msza św., zakończenie o godz. 15.00. Gościem będzie s. Bożena Noga FMM (Franciszkanka Misjonarka Maryi), poruszy temat handlu ludźmi we współczesnym świecie i inicjatywach związanych z przeciwdziałaniem temu problemowi. Zapraszamy na dzień skupienia także osoby spoza Żywego Różańca. Tego dnia dodatkowa adoracja i modlitwa w intencji Kościoła, papieża Franciszka oraz rodzin naszej parafii - po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

6. W przyszłą niedzielę (17.03) zbiórka ofiar do puszek będzie przeznaczona na fundusz misyjny. Naszym gościem będzie o. Marek Szymański OFMConv. pracujący w Ekwadorze. W godz. 10.00-14.00 w sali ŚDM będzie kawiarenka misyjna. W jej ramach o godz. 11.30 będzie spotkanie z gościem o tematyce misyjnej. O godz. 19.00 tego dnia w sali ŚDM swoje spotkanie mają koordynatorzy wszystkich grup parafialnych.

 

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii tradycyjnie rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (7.04) i potrwają do 10 kwietnia. Poprowadzi je ks. Łukasz Polkowski – student doktorant KUL, znany z pomocy duszpasterskiej w naszej parafii. Rekolekcje dla ZSO nr 4 będą w dniach 1-3 kwietnia br.

8. Mamy bardzo gorącą prośbę do naszych parafian o pomoc w przyjęciu na noclegi w dniach 15-16.03 br. (pt-sb) 50 młodych osób z Chełmszczyzny, które biorą udział w organizowanym przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie spotkaniu dla młodzieży z naszej archidiecezji (w spotkaniu uczestniczy też nasza parafialna delegacja). Rodziny, które mogłyby przyjąć na jeden nocleg 2 lub więcej osób prosimy o zgłoszenie do kancelarii. Z góry dziękujemy za życzliwość.


9. W dniach 15-17 marca br. organizujemy w naszej parafii kurs ewangelizacyjny NOWE ŻYCIE. To bardzo ciekawa i żywa forma rekolekcji ewangelizacyjnych proponowanych dla dorosłych, warta zauważenia i zainteresowania. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

 

10. Zachęcamy do sięgnięcia po nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W „Gościu” znajdziemy rozmowę z naszym proboszczem związaną z przeżywaniem Wielkiego Postu.

11. Bóg zapłać za ofiary na remonty kościoła: bezimienne – 3x100zł i 50zł, KR św. Małgorzaty Alacoque – 150zł. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na ten cel.

12. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności:
+ Henryk PRZYCHOCKI, zamieszkały przy ul. Niepodległości 7,
+ Barbara ŻURAWSKA, zamieszkała przy ul. Niepodległości 2.
Uczestniczyliśmy też w pogrzebie + Marty BRYZEK spoza parafii.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.