Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 marca 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy także za posługę alumnowi Damazemu Soi.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, po zmianie tajemnic Żywego Różańca rozpocznie się nabożeństwo 40 godzinne – to sięgająca w początkach XIII w. forma modlitwy przed Najśw. Sakramentem, która pomaga wiernym przygotować się do wejścia w Wielki Post. Program czuwania dla mieszkańców poszczególnych ulic znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii i w Głosie św. Antoniego. Zapraszamy do odważnego znalezienia chwili czasu na modlitwę.

3. Zachęcamy do włączenia się w katechezy dla młodzieży i dorosłych. Spotkania są w niedziele i środy o godz. 19.00 w kaplicy. Dzisiaj główna katecheza, wyjątkowo w sali Dolnego Kościoła.

4. Rada Duszpasterska spotyka się w poniedziałek (4.03) o godz. 19.00 w sali ŚDM.

5. W najbliższą środę - Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Obowiązuje nas post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w środy o godz. 17.15, w niedziele - z kazaniem pasyjnym również o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 - dla dzieci, o 17.00 - dla dorosłych i po Mszy św. wieczornej (o godz. 18.45) - dla młodzieży. Dodatkowo proponujemy Drogę Krzyżową o godz. 9.00.

6. W środę (6.03) w sali ŚDM o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę w dniach 9-10.03 na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd. Zapisy u P. Kasi w kiosku parafialnym.

7. Parafialna grupa Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie tradycyjnie poprowadzi w I czwartek miesiąca (7.03) o godz. 17.00 różaniec w intencji alumnów i o nowe powołania kapłańskie, zapraszamy do modlitwy.

8. Przy naszym kościele będzie organizowana przez harcerzy zbiórka makulatury – w sobotę (9.03) w godz. 9.00-12.00.

9. Planowane spotkanie koordynatorów grup parafialnym przenosimy na niedzielę 17.03 (g. 19.00 sala ŚDM), spotkanie Rady Parafialnej będzie w niedzielę 24.03 o godz. 19.00 też w sali ŚDM.

10. Uczniów klas VII SP i ich rodziców informujemy o rozpoczęciu zapisów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku. Zapisy będą w kancelarii parafialnej do świąt wielkanocnych.

11. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie zaprasza kandydatów klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych (tzw. Zerówek) Szkoły Podstawowej nr 44 i ich rodziców do odwiedzenia szkoły w ramach Dnia Otwartych Drzwi, który odbędzie się we wtorek (5.03) o godz. 16.30.

12. Dyrektor katolickiej publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, mieszczącej się przy al. Warszawskiej 31, informuje, że istnieje możliwość przeniesienie ucznia do klas IV i VII w nadchodzącym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się w niedzielę 10 marca 2019 r. w godz. od 10.00-14.00.

13. Informację o ważnej akcji zostania dawcą szpiku znajdziemy na plakacie w gablocie.

14. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje w Lublinie w dniach 15-16.03 br. (pt-sb) spotkanie dla młodzieży z naszej archidiecezji. Dla uczestników spoza Lublina potrzebne są noclegi. Nasza parafia ma przyjąć 50 osobową grupę z Chełmszczyzny. Rodziny, które mogłyby przyjąć na jeden nocleg 2 lub więcej osób prosimy o zgłoszenie do kancelarii. Z góry dziękujemy za życzliwość.

15. W dniach 15-17 marca organizujemy w naszej parafii kurs ewangelizacyjny NOWE ŻYCIE. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie. Posłuchajmy teraz świadectwa o przeżyciu takiego doświadczenia.

16. Bóg zapłać za ofiary na remonty naszego kościoła: KR św. Józefa – 200zł. Taca z niedzieli 24.02 – 16 300zł. W ostatnich dniach zapłaciliśmy kolejną część za wykonane remonty w wysokości 50 000zł. W marcu tacę na remonty zbierać będziemy w niedzielę za tydzień (10.03).

17. W kiosku parafialnym znajdziemy „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” oraz inne publikacje. Przed kościołem nabyć jeszcze będzie można marcowy nr „Głosu św. Antoniego”.

18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana:

+ Władysława NOWASAD zamieszkała przy ul. Krokusowej 6.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.