Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 lutego 2019 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze słowo ks. Maciejowi Zacharze MIC zaangażowanemu w Drogę Neokatechumenalną. Na zakończenie ogłoszeń usłyszymy jeszcze świadectwo osób z tej wspólnoty. Od dzisiaj rozpoczniemy też w kaplicy o godz. 19.00 katechezy dla młodzieży i dorosłych. Spotkania będą w niedziele i środy. Zapraszamy do udziału.

2. Narzeczeni rozpoczynają dzisiaj cykl przygotowania do sakramentu małżeństwa. Początek o godz. 16.00 w sali ŚDM (wejście od podwórka od strony ul. Kasztanowej).

3. Zapraszamy chorych i osoby im towarzyszące na wspólne przeżywanie w poniedziałek (11.02) w dzień Matki Bożej z Lourdes Światowego Dnia Chorego. O godz. 9.00 będzie dodatkowa Msza św. z modlitwą za chorych. Osobom, które poproszą o to z wiarą i są w podeszłym wieku, przeżywają zagrożenie życia czy trud zmagania z poważną chorobą udzielany będzie też sakrament namaszczenia chorych. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

4. Liturgiczny obchód święta św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, przeżywać będziemy we czwartek (14.02). Msze św. jak w dni powszednie. W modlitwę tego dnia włączymy osoby pragnące prawdziwie odkrywać i żyć miłością.

5. Chór INSPIRANTE będzie modlił się z nami poprzez swój śpiew w najbliższą niedzielę (17.02) na Mszy św. o godz. 10.30.

6. Nasi parafialni przedstawiciele, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, podzielą się swym świadectwem na Mszach św. w niedzielę za tydzień (17.02).

7. Są też jeszcze miejsca na pielgrzymkę w dniach 9-10.03 na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie. Zapisy i potwierdzenie swego wyjazdu przez wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł u P. Kasi w kiosku parafialnym. Koszt pielgrzymki – 240 zł.

8. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualne numery prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest tam też do nabycia lutowy numer „Głosu św. Antoniego”.

9. Parafialna grupa młodzieży studiującej i pracującej organizuje dzisiaj przed kościołem kiermasz ciast. Ofiary do puszki zbierane także przed kościołem przeznaczone są na pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą Polski w ramach projektu Caritas - „Fundusz wschodni”.

10. ŚWIADECTWO OSÓB z DROGI NEOKATECHUMENALNEJ

11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:
+ Halina DRABIK zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 10,
+ Waldemar OLECH zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 10,
+ Marian OSIŃSKI zamieszkały przy ul. Niepodległości 24,
+ Marcin STECIUK zamieszkały przy ul. Trześniowskiej 1,
+ Janina ZYCHOWICZ zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 18,
+ Roman PORĘBSKI zamieszkały przy ul. Niepodległości 13B.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.