Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 lutego 2019 r.

 1. W naszej comiesięcznej modlitwie za parafian pamiętamy dzisiaj szczególnie o mieszkańcach ulic: Szarotkowa, Trześniowska (domki za wąwozem), Wawrzynowa, Dereniowa, Świdnicka, Jeżynowa, Pigwowa, Wrzosowa.

 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00.

 3. Dzisiaj wspominamy również św. Błażeja - patrona od chorób gardła. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie udzielone specjalne błogosławieństwo.

 4. W I poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa o pokój za przyczyną błogosławionych męczenników z Pariacoto i oddanie czci ich relikwiom.

 5. We wtorek (5.02) z racji wspomnienia św. Agaty będzie na Mszach św. obrzęd poświęcenia chleba, soli i wody.

 6. Z okazji I wtorku miesiąca zapraszamy członków Diakonii Modlitwy Wspierającej Dzieła Parafii do udziału w wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Antoniego z Padwy.

 7. W I czwartek miesiąca (7.02) członkowie Towarzystwa Przyjaciół Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie poprowadzą modlitwę różańcową w intencji alumnów i o nowe powołania kapłańskie o godz. 17.00.

 8. Serdecznie zapraszamy na Koncert Karnawałowy w wykonaniu lubelskich artystów scen muzycznych: Bogusława Matys – sopran, Hubert Świeca – tenor, Andrzej Sikora – bas, Marek Serweta – fortepian, Małgorzata Świeca - prowadzenie koncertu, który odbędzie się w sobotę 9 lutego 2019r. w dolnym kościele o godz. 19.00. W programie najpiękniejsze arie, pieśni i duety z różnych operetek i musicali. Bilety w cenie 20 zł. do nabycia godzinę przed koncertem.

 9. Pierwsze spotkanie nowego cyklu przygotowania do sakramentu małżeństwa odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.02) o godz. 16.00 w sali ŚDM. Narzeczeni mogą się jeszcze zapisywać w kancelarii.

 10. Redakcja „Głosu św. Antoniego” organizuje w dniach 9 -10 marca br. pielgrzymkę do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej. Program znajdziemy w „Głosie św. Antoniego”. Ciekawy program jest dobrą propozycją dla młodzieży i dorosłych na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Zapisy u P. Kasi w kiosku parafialnym.

 11. Jest lutowy „Głos św. Antoniego”. W nim - wiele ciekawych wspomnień o jasełkach, wspólnym kolędowaniu, homilii, a także zdjęć. Jest też zapowiedź przyszłych wydarzeń m.in. plan Nabożeństwa 40-godzinnego. W kiosku parafialnym do nabycia „Niedziela” i „Gość niedzielny”.

 12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii: bezimiennie – 200 zł.

 13. Dziękujemy s. Honoracie i wszystkim osobom, które wczoraj wieczorem pomogły sprzątnąć świąteczną dekorację kościoła.

 14. W przyszłą niedzielę (10.02) parafialna grupa młodzieży studiującej i pracującej organizuje kiermasz ciast. Ofiary do puszki w najbliższą niedzielę przeznaczone będą na pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą Polski w ramach projektu Caritas - „Fundusz wschodni”.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.