Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Święto św. Szczapana, pierwszego męczennika - 26 grudnia 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

2. Zachęcamy, podobnie jak wczoraj, do nawiedzania kościoła w godzinach popołudniowych i modlitwy przy szopce.

3. We czwartek (27.12) obchodzić będziemy święto św. Jana Ap. i Ew. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 8.00 zgodnie z tradycję będzie obrzęd poświęcenia wina.

4. W dniach 28-29 grudnia 2018 r. (piątek-sobota) w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie odbędą się dni skupienia dla młodych mężczyzn pragnących rozeznać swoje życiowe powołanie. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium.

5. W najbliższą niedzielę (30.12) przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny. Msze św. jak w każdą niedzielę.

6. W piątek (28.12) od godz. 15.30 rozpoczniemy wizytę duszpasterską.

Plan najbliższego tygodnia jest następujący:

Lp.           Termin                   Godzina rozpoczęcia         Ulice
1.      28.12.18 (piątek)         15.30                                   Niepodległości 1
2.      29.12.18 (sobota)          9.00                                   Trześniowska (od Niepodległości do Świdnickiej), Daktylowa, Jaworowa, Malinowa,      Palmowa, Paprociowa, Przejazd
                                         15.00                                    Niepodległości 1G, 2, 3

Jako duszpasterze przychodzimy, aby się modlić o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok i pobłogosławić mieszkanie. Pomagać nam będę księża związani z pomocą duszpasterską w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest czasem poznania bliżej spraw, którymi żyjecie jako parafianie. Otwarci jesteśmy na spostrzeżenia i oczekiwania. Dobrowolna ofiara, tradycyjnie przy tej okazji składana, przeznaczona będzie na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i przeznaczymy ją na spłatę bieżącym prac remontowych i dalsze inwestycje z tym związane. Plan wizyty duszpasterskiej znajdziemy w grudniowym „Głosie św. Antoniego”, w gablocie i na stronie internetowej parafii. Plan kolędy podawać też będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień - prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na wspólną modlitwę i spotkanie z księdzem. Wdzięczni będziemy za spotkanie ze wszystkimi osobami w rodzinie, niech dom będzie również przygotowany na religijny charakter spotkania - krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona, zeszyty do religii dzieci i młodzieży szkolnej. Rodziny niemogące przyjąć księdza w oznaczonym terminie mogą uzgodnić inny termin. Woda poświęcona jest w przedsionku kościoła.
Księżom towarzyszą ministranci i harcerze, otrzymane ofiary gromadzą na wakacyjne wyjazdy formacyjne.

7. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na trwanie w świątecznym bożonarodzeniowym czasie.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.