Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - 25 grudnia 2018r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą obecność i ubogacenie nas słowem ks. prof. Sławomirowi Nowosadowi – Dziekanowi Wydziału Teologii KUL.


2. Jutro (26.12) drugi dzień świąteczny – Święto św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

3. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w odświętne przygotowanie naszego kościoła parafialnego: s. Honoracie – naszej zakrystiance, panom obsadzającym choinki, młodzieży pomagającej w udekorowaniu, paniom, które na co dzień troszczą się o porządek w kościele. Dziękujemy też za różne formy wsparcia dla potrzebujących składane w ostatnich tygodniach: tym, którzy kupili świece CARITAS, którzy wspierali świetlicę dla dzieci, którzy włączyli się w misyjną akcję i ufundowali 61 sadzonek drzewka awokado dla dzieci w Rwandzie i tym, którzy wsparli ofiarami możliwość zbliżającego się wyjazdu naszej parafialnej delegacji na ŚDM w Panamie. Szczególną wdzięcznością obejmujemy wszystkich, którzy ofiarami wsparli możliwość podjęcia wielu prac remontowych w kościele i wokół niego.

4. W godzinach popołudniowych dzisiaj i jutro kościół będzie otwarty, zachęcamy do nawiedzania Pana Jezusa w szopce i osobistej modlitwy. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone będą na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.

5. W tym szczególnym czasie kiedy wspominamy narodziny Bożego Syna pragniemy jako duszpasterze Wam kochani Parafianie i wszystkim Gościom złożyć życzenia:

Zastanawia nas wciąż jak wielka jest miłość Boga, do człowieka, że zdobył się na to, aby w swoim Synu, który przybrał naturę człowieka, przyszedł na ziemię. Choć przyszedł do swoich, nie przez wszystkich został przyjęty. To ewangeliczne spostrzeżenie staje się dla nas ciągłym wołaniem o otwarcie naszych serc na Bożą obecność. Dziękując za Bożą obecność we wspólnocie Kościoła, odkryjmy w Kościele swoje niepowtarzalne miejsce i wypływające z tego możliwości. Doceńmy Bożą łaskę, która jest potężniejsza niż nasze słabości i pragnie nam pomagać żyć w miłości. Niech dzięki temu, więcej pokoju doświadczą nasze rodziny, niech w naszym towarzystwie umocnią się wątpiący i potrzebujący, niech rany napięć opatrzone przeproszeniem i przebaczeniem nie będą już skupiać naszej uwagi, niech mądrość będzie zasadą naszego życia. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.