Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 października 2018 r.

1. Dziś, w dniu imienin, naszą modlitwą otaczamy ks. prał. Szymona Szlachtę.
O godz. 19.00 spotkanie w kościele mają kandydaci do bierzmowania oraz ich rodzice.

2. W poniedziałek (29.10)obchodzić będziemy 18 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00, modlić się na niej będziemy za naszą wspólnotę parafialną, za pierwszego proboszcza +ks. prał. Stanisława Roga, za projektantów, budowniczych kościoła i dobrodziejów parafii.

3. Kończy się październik, dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach różańcowych, szczególnie rodzicom i dziadkom za towarzyszenie w modlitwie dzieciom i młodzieży. Na ostatnie dni zapraszamy szczególnie tych, którzy dotychczas nie znaleźli możliwości udziału w nabożeństwie.
4. W poniedziałek (29.10) o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym spotkanie mają czynni i wspierający członkowie Legionu Maryi.

5. We czwartek (1.11) Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Różaniec za zmarłych o godz. 17.15. Na cmentarzach lubelskich msze św. z procesjami pod przewodnictwem Księży Biskupów o godz. 12.00, na cmentarzu w parafii św. Agnieszki Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 z procesją. Pamiętajmy w modlitwach na cmentarzu przy ul. Unickiej o naszym pierwszy proboszczu + ks. prał. Stanisławie Rogu. Dziękujemy też tym, którzy troszczą się o kwiaty, wiązanki i znicze na jego grobie. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w dniach 1-8.11 na wiadomych warunkach: stan łaski uświęcającej, komunia św., nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa za zmarłych. 1 listopada pamiętajmy również o obowiązku uczestniczenia we Mszy św.

6. W piątek (2.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja żałobna po placu kościelnym, o godz. 17.15 różaniec za zmarłych. Ten dzień to również I piątek miesiąca. Po procesji żałobnej odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych. Tego dnia kancelaria będzie czynna na zasadzie dyżuru niedzielnego.

7. W sobotę (3.11) – pierwszą miesiąca, zachęcamy do dodatkowej adoracji Najśw. Sakramentu w g. 19.00-21.00.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę (4.11) po Mszy św. o godz. 12.00.

9. Różaniec wypominkowy za zmarłych przez listopad o godz. 17.15. Za wymienianych w wypominkach będziemy też modlić się na Mszach św. zbiorowych w niedziele o godz. 12.00 i we wtorki o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Do rozniesienia zostały nam jeszcze kartki do kilka bloków i dalszych bocznych ulic ul. Trześniowskiej. Prosimy o zainteresowanie.

10. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich dziękuje za wsparcie wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na wskazane przez nich projekty zgłoszone do budżetu obywa-telskiego Lublina na 2019 rok. Projekty zostały zakwalifikowane do realizacji.

11. Niebawem świętować będziemy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada modlić się będziemy w intencji Ojczyzny na Mszy św. o godz. 10.30, popołudniu o godz. 15.30 będzie miał miejsce w Dolnym Kościele Program słowno-muzyczny z Rodzinnym śpiewaniem dla Niepodległej. Przygotowaniem do tego wydarzenia będą organizowane przez Chór INSPIRANTE warsztaty muzyczne w dniu 10 listopada br. Zapraszamy całe rodziny do zaangażowania. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie. Niech ważnym znakiem świętowania będą też wywieszone przez nas narodowe flagi, które m.in. można nabyć w kiosku parafialnym.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. W „Niedzieli” znajdziemy artykuł o naszym Parafialnym Kongresie Różańcowym. Jest też już nasz numer listopadowy miesięcznika „Głos św. Antoniego” m.in. z obszernym opisem Parafialnego Kongresu Różańcowego i terminarzem wypominek.

13. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: bezimiennie – 50zł,100zł i 2x200zł. Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary na tacę na ten cel. Ostatni etap prac w tym roku planujemy rozpocząć po Uroczystości Wszystkich Świętych.

14. DZISIAJ gościmy w naszej wspólnocie br. Kazimierza Proskurę OFMConv. (franciszkanina) z Niepokalanowa. Posłuchamy teraz jego świadectwa. Po Mszach św. można będzie przed kościołem nabyć publikacje i pamiątki z franciszkańskiego maryjnego sanktuarium – wesprzemy w ten sposób klasztor w Niepokalanowie, do czego zachęcamy.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszłi do wieczności:
+ Mariusz KRÓL, zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 6,
+ Witold TWAROWSKI, zamieszkały przy ul. Niepodległości 3.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.