Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 października 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Hasłem tych dni są słowa: Pełni ducha i posłani. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę na rzecz misji. Cieszymy się obecnością ks. Tomasza Zielińskiego ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich i dziękujemy za słowo, którym się podzielił. Przy wejściu głównym do kościoła zachęcamy do wsparcia ofiarami działań podejmowanych przez ks. Tomasza i jego Stowarzyszenie Misyjne, zapraszamy też na kiermasz misyjny. W godz. 10.00-14.00 zapraszamy także do kawiarenki misyjnej. Będzie tam okazja zapoznania się z czasopismami misyjnymi, porozmawiania o parafialnym projekcie: Odkryjmy Rwandę ze św. Antonim, spotkania z osobami, które podejmują konkretne działania wspierające misje, ale też włączenia się w działania naszej parafialnej Grupy Misyjnej. Zapraszamy.

2. W poniedziałek (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 i Mszę św. o godz. 18.00. Tego dnia modlić się będziemy w intencji ŚDM w Panamie w 2019 r. Będziemy mogli również włączyć się ofiarami na tacę w kolejną formę wsparcia akcji „Złotówka na Panamę” dającej naszej parafialnej delegacji możliwość wyjazdu na ŚDM.

3. W najbliższą środę (24.10) zapraszamy nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 18.00, po niej spotkanie na plebanii w ramach naszego parafialnego duszpasterstwa nauczycieli.

4. Za tydzień w niedzielę (28.10) gościć będziemy w naszej parafii br. Kazimierza Proskurę OFMConv. (franciszkanina) z Niepokalanowa. Po Mszach św. można będzie nabyć publikacje i pamiątki z franciszkańskiego maryjnego sanktuarium.

5. W najbliższych dniach zostaną doręczone do każdej rodziny kartki wypominkowe. Prosimy przedstawicieli bloków i ulic o przyjście po nie do kancelarii. Na kartkach wypominkowych prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych i przynieść je do kościoła – za poleconych naszym modlitwom modlić się będziemy przez cały listopad na różańcu i w każdy wtorek we Mszy św. o godz. 18.00 oraz na Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00. Mieszkańców poszczególnych bloków i ulic zapraszamy tradycyjnie na określone dni.

6. Polecamy jak zawsze prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy również do odwiedzenia kiosku parafialnego. Znajdziemy w nim inne czasopisma, książki religijne i dewocjonalia.

7. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: KR św. Jana Pawła II – 500 zł, KR św. Cecylii – 400 zł, uczestnicy pielgrzymki lubelskimi śladami Stefana kard. Wyszyńskiego – 100 zł, bezimiennie: 100 zł i 4x200 zł. W najbliższą niedzielę (28.10) ofiary na tacę przeznaczymy na remonty kościoła. Na dzień dzisiejszy wydaliśmy już na prace ok. 247 000 zł. Niebawem rozpoczniemy kolejny etap prac.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
+ Marianna ROMANIUK zamieszkała przy ul. Trześniowskiej,
+ Bogumiła MALINOWSKA zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 27,
+ Zygmunt SKIBA zamieszkały przy ul. Niepodległości 13A.
Jutro też minie II rocznica śmierci +s. Reginy Nagowskiej CSFB , która przez wiele lat pracowała w naszej wspólnocie parafialnej.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.