Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 października 2018 r.

1. Dziś w Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski pt.: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Zachęcamy do wsparcia i wspólnego budowania jak określa się to dzieło – „żywego pomnika Jana Pawła II”. Dziękujemy młodzieży, która przeprowadza zbiórkę w naszej parafii.

2. W naszych modlitwach pamiętamy dziś szczególnie o nauczycielach z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Msza św. i spotkanie z nauczycielami w naszym kościele będzie 24 października br. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek (15.10) o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie ma Rada Duszpasterska.

4. We wtorek – 16 dzień miesiąca, również 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, zapraszamy na dodatkową adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. Tradycyjnie tego dnia modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii, rozważać będziemy jakie miejsce w rodzinie zajmuje modlitwa.

5. We czwartek (18.10) przeżywać będziemy w liturgii święto św. Łukasz – patrona służby zdrowia. W Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 uroczystej Mszy św. dla tego środowiska będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik. Tego dnia w naszym kościele modlić się będziemy w ramach sztafety modlitewnej młodych w intencji Synodu Biskupów „Młodzież, wiara, rozeznanie powołania”. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a potem czuwanie do godz. 21.00. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i wszystkich, którym bliskie jest młode pokolenie.

6. W sobotę (20.10) zapraszamy na kolejne Warsztaty Robienia Różańców. Będą one miały miejsce w sali ŚDM w godz. 14.00-17.00. Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii.

7. W sobotę (20.10) wyruszamy z parafii z pielgrzymką Lubelskimi Śladami Kard. Wyszyńskiego. Prosimy zapisane osoby o uzupełnienie w kancelarii swoich danych i dokonanie wpłat.

8. W następną niedzielę (22.10) – NIEDZIELĘ MISYJNĄ ofiary na tacę przeznaczymy na MISJE. Gościć będziemy misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Przed kościołem będzie kiermasz misyjny, w sali ŚDM w godz. 10.00-15.00 będzie kolejna edycja kawiarenki afrykańskiej.

9. Bóg zapłać za ofiary na remonty kościoła: bezimiennie – 50 zł.

10. Polecamy prasę katolicką – „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. W ostatnich dniach odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Leokadia ŚWIRGOŃ zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 22.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.