Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 września 2018 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Modlitwą otaczajmy dalej alumnów z naszej parafii i prośmy o nowe powołania kapłańskie.

2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie o godz. 17.15 - z wyjątkiem następnej niedzieli, o czym za chwilę. We wtorki i czwartki różaniec będzie ze szczególnym udziałem dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Szczególnym czasem pogłębienia świadomości wartości różańca i angażowania się w dzieła z nim związane będzie PARAFIALNY KONGRES RÓŻAŃCOWY. Szczegółowy program znajdziemy m.in. na banerze przed kościołem i w Głosie św. Antoniego. Wyjątkowo zapraszamy do udziału w programie sobotnim od godz. 11.00 w Dolnym Kościele – będzie też wtedy zmiana tajemnic różańcowych oraz w procesji różańcowej po osiedlu w niedzielę (7.10) o godz. 19.00 – z tej racji nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. W niedzielę towarzyszyć nam będzie przed kościołem KIERMASZ MISYJNY. W niedzielę 7.10 przeżywać też będziemy w Lublinie rekoronację Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. Posłuchajmy zaproszenia na tę uroczystość.

4. Dzisiaj o w godz. 17.00-19.30 w Domu Katechetycznym swój dyżur pełni grupa AA. O godz. 19.00 w sali ŚDM rozpocznie się spotkanie Rady Parafialnej. Też o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy również rodziców.

5. W poniedziałek (1.10) – I poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o pokój i wyzwolenie świata z terroryzmu przez wstawiennictwo bł. męczenników z Pariacoto, na zakończenie będzie możliwość ucałowania relikwii.

6. We wtorek (2.10) po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie w kaplicy dla członków i nowych chętnych pragnących się włączyć w DIAKONIĘ MODLITWY WSPIERAJĄCĄ DZIEŁA PARAFII. O godz. 19.00 w sali ŚDM rozpocznie się cykl przygotowań wolontariuszy misyjnych zaangażowanych w projekt pt. „Odkryjmy Rwandę ze św. Antonim!”.

7. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to I w miesiącu. We czwartek włączmy się w modlitwę o powołania – zwłaszcza przez udział w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. W piątek zachęcamy do odnowienia łaski Bożej w sakramencie pojednania. Popołudniowa spowiedź od godz. 16.00, dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Przed południem odwiedzimy też chorych. W sobotę dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

8. Wśród wielu solenizantów i solenizantek najbliższych dni pamiętajmy w modlitwie o ks. Franciszku Bednarze (4.10 – czwartek) oraz ks. bpie Arturze Mizińskim i ks. Arturze Janczarku (6.10 – sobota).

9. W najbliższą niedzielę (7.10) rozpoczniemy o godz. 16.00 w sali ŚDM jesienny cykl przygotowania do małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania swego udziału przez zapisy w kancelarii.

10. W niedzielę (7.10) włączymy się także w akcję pomocową dla krajów misyjnych przez możliwość złożenia nowych lub używanych okularów. Będę one składane przy drzwiach głównych kościoła. W niedzielę – 7.10 będę też zbierane po Mszach św. składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL.

11. Dyrektor ZSO nr 4 przy ul. Tumidajskiego 6a, w imieniu uczniów, rodziców i całej społeczności szkolnej oraz Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna zwracają się z prośbą o wsparcie dwóch projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Lublina na 2019 rok: D-38 Inwestycje na Kalinie, w ramach którego przewidziane są prace modernizacyjne, remonty i doposażenie szkół działających na terenie dzielnicy, w tym – 300 tysięcy złotych na remont sanitariatów w szkole oraz M-29 Modernizacja boiska sportowego przy ul. Daszyńskiego – z którego korzystają na co dzień młodzież i dzieci z naszego osiedla. Głosowanie trwa od 23 września do 10 października. Głosy można oddać w formie tradycyjnej („papierowej” m. in. w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kasztanowej 1 (Dom Katechetyczny), Kleeberga 12a, Lwowskiej 6 oraz BOM-ie przy ul. Kleeberga 12a) oraz przez Internet, na stronie www.obywatelski.lublin.eu. Projekty warte są poparcia, bez wsparcia środowiska lokalnego nie uda się jednak ich zrealizować, stąd szczególnie prosimy o ich dostrzeżenie.

12. Dzisiaj gościmy w naszej parafii s. Paulę - dominikankę z Broniszewic z wolontariuszką. Posłuchamy teraz świadectwa pracy z niepełnosprawnymi chłopcami i dziele budowy Domu Chłopaków. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do wsparcia. ŚWIADECTWO.

13. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: bezimiennie – 4x100zł, 200zł, 300zł, 500zł, ostatnia taca - 16 638 zł.
14. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego kiosku parafialnego. Przed kościołem możemy też nabyć najnowszy nr „Głosu św. Antoniego” m.in. z prezentacją wspólnot i grup parafialnych oraz programem Parafialnego Kongresu Różańcowego.

15. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty odeszli:
+ Teresa KANIA zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 19,
+ Władysław KOLENIEC zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 20.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.