Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 września 2018 r.

1. Po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do Dolnego Kościoła na przedstawienie o św. Stanisławie Kostce, które wspólnie z dziećmi i rodzicami przygotowała s. Augustyna. Wieczorem, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy zaś na koncert organowy z motywami św. Stanisława Kostki. Naszym gościem będzie p. Jakub Garbacz – organista z Archikatedry Łódzkiej.

2. W poniedziałek (24.09) o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym spotkają się czynni i wspierający członkowie Legionu Maryi, a o godz. 19.00 w sali ŚDM spotkanie dla szafarzy nadzwyczajnych komunii św.

3. W piątek (28.09) w dzień rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki spowiednika św. s. Faustyny zachęcamy do włączania się o godz. 15.00 w akcję „Koronka na ulicach miast świata”. Zapraszamy szczególnie do modlitwy przy krzyżu misyjnym na skarpie przy ul Tumidajskiego.

4. 29 września (sobota) obchodzić będziemy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. jak w dni powszednie. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszym wikariuszu ks. Michale.

5. W najbliższą niedzielę (30.09) po Mszy św. o godz. 10.30 w Dolnym Kościele zamykamy listę zgłoszeń dzieci uczęszczające do szkół poza parafią, a które pragną u nas przystąpić do I Komunii św.

6. Też w najbliższą niedzielę (30.09) o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy również rodziców, ks. Mariusz przedstawi formę tegorocznego przygotowania do sakr. bierzmowania. Kandydaci do piątku (28.09) będą mogli zapisywać się do małych grup: uczniowie ZSO nr 4 na religii, pozostali w kancelarii, dla wszystkich będzie też możliwość mailowa. Szczegółowe informacje na stronie parafii w zakładce bierzmowanie. Przypominamy również narzeczonym o trwających zapisach na jesienny cykl przygotowania do sakramentu małżeństwa (rozpocznie się 7.10 o godz. 16.00). Zachęcamy też do zainteresowania się KAWIARENKĄ MAŁŻEŃSKĄ 6.10 – szczegóły na plakacie i na stronie parafii.

7. W niedzielę (30.09) o godz. 19.00 w sali ŚDM będzie też spotkanie Rady Parafialnej.

8. W tym tygodniu kl. Zdzisław Czop kończy miesięczny pobyt w naszej parafii, życzymy dalszego dojrzewania do posługi kapłańskiej i owocnego jej wypełniania w przyszłości. Jako parafia tym bardziej będziemy towarzyszyć w modlitwie.

9. Wczoraj na terenie naszej parafii miała miejsce XVII Olimpiada Sportowa o Puchar św. Stanisława Kostki. Gratulujemy naszemu Oddziałowi KSM za zdobycie III miejsce. Zapraszamy młodzież do włączania się do tego środowiska, spotkania KSM są w piątku o godz. 19.15 w Domu Katechetycznym. Dzisiaj po Mszy św. młodzież zaprasza na krótką prezentację wspominającą ŚDM w Krakowie, przy wyjściu z kościoła zachęcamy do dołożenia „Złotówki na Panamę” na wyjazd delegacji z naszej parafii na to wydarzenie w styczniu 2019 r.

10. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę 20. 10 br. LUBELSKIMI ŚLADAMI PRYMASA TYSIĄCLECIA. Zapisy w kancelarii.
11. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Przed kościołem jest już do nabycia październikowy numer „Głosu św. Antoniego”. Znajdziemy w nim m. in. wiele artykułów z ostatnich wydarzeń parafialnych, uaktualnione informacje o grupach formacyjnych oraz program Parafialnego Kongresu Różańcowego. Zachęcamy do sięgnięcia, Redakcji dziękujemy za wysiłek przygotowywania kolejnego numeru.

12. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary na remont kościoła: KR św. Faustyny – 200 zł i bezimiennie – 4x100 zł, 2x200 zł, 1000 zł. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary na ten cel złożone na tacę. Następna taca na remont będzie 28.10. W ostatnim tygodniu poza pracami przed drzwiami głównymi zamontowana została platforma dźwigowa do Dolnego Kościoła. Uruchomimy ją za ok. miesiąc po dokończeniu prac wokół niej. Przepraszamy jeszcze raz za wszelkie niedogodności związane z dojściem do kościoła w tych dniach.

13. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty odeszli:
+ Stanisława LISOWSKA, zamieszkała przy ul. Świdnickiej,
+ Wacław DYŚ, zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 16.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.