Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXIV NIEDZIELA – 16 września 2018 r.

1. Zapraszamy w godz. 10.00-15.00 do KAWIARENKI MISYJNEJ (w sali ŚDM). W jej ramach w godz. 13.30-15.00 będzie spotkanie dla osób zainteresowanych wolontariatem misyjnym z wyjazdem do Rwandy w 2019 r. w ramach parafialnego projektu „ODKRYJMY RWANDĘ ze ŚW. ANTONIM”, więcej szczegółów znajdziemy na ulotkach w KAWIARENCE MISYJNEJ. Zapraszamy również w ramach tego projektu do włączania się w WARSZTATY ROBIENIA RÓŻAŃCÓW. Najbliższe będą 22.09 (sb) w godz. 14.00-17.00 w sali ŚDM, szczegóły też na ulotkach. Ze względu na przygotowywane materiały prosimy o zapisy na warsztaty w kancelarii. Liczba miejsc ograniczona

2. Po Mszy św. o godz. 18.00 z racji 16 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. O godz. 19.00 w sali ŚDM odbędzie się dzisiaj spotkanie z koordynatorami, liderami i odpowiedzialnymi wszystkich grup parafialnych, prosimy o obecność.

3. Chór zaprasza głosy męskie do lat 50-ciu na przesłuchanie w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

4. We wtorek (18.09) obchodzić będziemy święto. św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz Dzieci i Młodzieży, zapraszamy szczególnie do udziału we Mszy św. i modlitwy za młode pokolenie o godz. 18.00.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

6. Otwarcie nowego parku przy ul. Zawilcowej odbędzie się w sobotę (22.09) o godz. 12.00. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w uroczystość otwarcia. Przewidziany jest występ chóru „INSPIRANTE”. Jeśli ktoś chciałby wystąpić i zadeklamować wiersz prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do czwartku.

7. W najbliższą niedzielę (23.09) po Mszy św. o godz. 10.30 (która będzie wspólna z dziećmi) zapraszamy do Dolnego Kościoła na przedstawienie o św. Stanisławie Kostce, które wspólnie z dziećmi i rodzicami przygotowuje s. Augustyna. Wieczorem, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy z kolei na koncert organowy z motywami św. Stanisława Kostki. Naszym gościem będzie p. Jakub Garbacz – organista z Archikatedry Łódzkiej.

8. Narzeczonych planujących w najbliższym roku zawarcie sakr. małżeństwa zapraszamy do włączenia się w przygotowanie do tego wydarzenia. W parafii mamy 2 cykle przygotowania: październik-grudzień oraz luty-kwiecień. Zapisy na jesienny cykl (październik-grudzień) trwają w kancelarii do końca września. Spotkania dla narzeczonych będą w niedziele o godz. 16.00. Przypominamy, że narzeczeni planujący sakr. małżeństwa powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej min. 6 miesięcy przed ślubem. Wszystkich przygotowujących się do małżeństwa otaczamy modlitwą.

9. Funkcjonująca przy naszej parafii świetlica zaprasza do zapisywania na zajęcia dzieci w wieku 7-15 lat. Poza pomocą w odrabianiu lekcji znajdziemy tam dla dzieci wiele ciekawych zajęć. Świetlica jest czynna w godz. 15.00-19.00. Poszukiwani są również wolontariusze do pomocy w odrabianiu lekcji, zwłaszcza z jęz. polskiego, angielskiego i matematyki.

10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej Lubelskimi Śladami Prymasa Wyszyńskiego. Wyjazd w dniu 20 października br. (sobota). Koszt 61 zł. Szczegóły wyjazdu w gablocie i w „Głosie św. Antoniego”. Zapisy z wpłatą w kancelarii parafialnej.

11. Prasa katolicka - tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

12. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary na remont kościoła: KR Królowej Różańca Świętego – 300 zł., grupa AA – 100 zł, bezimiennie – 3 x 100 zł. Za tydzień (23.09) ofiary na tacę przeznaczymy na remonty kościoła. W związku z remontem po niedzieli planowane jest rozpoczęcie prac na ścianie i schodach przy drzwiach głównych. Wejście do kościoła i kaplicy adoracji będzie drzwiami bocznymi od strony ul. Niepodległości. Przepraszamy za te niedogodności.

13. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu”.
Młodzież z KSM zbiera na wsparcie na leczenie dla Alicji, która kilka miesięcy temu miała wypadek i jest w śpiączce. Bóg zapłać za wsparcie.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.