Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 sierpnia 2018 r.

1. Jutro, z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

2. We wtorek (14.08) uroczystość odpustowa w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na Bronowicach. Główna Msza św. o godz. 18.00. Tego dnia w naszym kościele po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 można będzie oddać cześć relikwiom św. Maksymiliana Marii Kolbego.

3. Też we wtorek (14.08) lubelscy pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę. Dziękujemy parafianom, którzy wraz z ks. Michałem przechodzą pielgrzymi szlak z Lublina na Jasną Górę. Wdzięczni jesteśmy za ich modlitwę i trud w różnych spraw naszej parafii. Dziękujemy jednocześnie wszystkim, którzy towarzyszyli pielgrzymom w modlitwie.

4. W środę – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana potocznie Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 6.30 nabożeństwo Godzinek. Poświęcenie zbóż, ziół i owoców na wszystkich Mszach świętych. Po Mszach św. będziemy mieli możliwość wesprzeć leczenie dwóch sióstr chorych na chorobę genetyczną.

5. We czwartek, 16 dzień miesiąca, dzień modlitwy za Kościół, Ojca Świętego i sprawy rodzin naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

6. W piątek obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Jacka, to między innymi dzień imienin naszego Pana Organisty. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie. Tego dnia rozpoczniemy też nowennę przed Uroczystością MB Częstochowskiej, modlitwy odmawiane będą na zakończenie Mszy św. o g. 18.00.

7. Młodzież zapraszamy do zainteresowania się Spotkaniem Młodych (SMAL) w Garbowie, które odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia br. Spotkaniu towarzyszyć będzie hasło: “Teraz ON”. Posłuchajmy teraz KOMUNIKATU ARCYBISKUPA związanego z tym wydarzeniem. Dopełnieniem będzie słowo młodzieży z komitetu organizacyjnego, którą gościmy dziś w naszej parafii. Zapisy osób z naszej parafii dzisiaj będą przy wyjściu z kościoła, w następne dni w kancelarii.

8. W kancelarii trwają zapisy na Dekanalną Pieszą Pielgrzymkę do Wąwolnicy w dniu 1 września na uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Pielgrzymka wyruszy z kościoła pw. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej po Mszy św. o godz. 6.00. Wpisowe 15 zł. Rozpoczynamy również w kancelarii zapisy na autokarowy wyjazd do Wąwolnicy na uroczystości maryjne w dniu 2 września (ndz). Koszt przejazdu – 21 zł. Zapisy są dokonywane wraz z wpłatą.

9. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: bezimiennie – 50 zł, 2x100 zł, 150 zł, 200 zł, 500 zł, 1000 zł oraz 200 zł na konto. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z przygotowaniem ścian fundamentowych do hydroizolacji i docieplenia. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na Centrum Charytatywne CARITAS w Krasnymstawie.

10. Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. W kiosku parafialnym są już do nabycia nowe podręczniki do religii i nowy nr „Egzorcysty”.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.