Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 lipca 2018 r.

1. Dzisiaj w Domu Katechetycznym w godz. 17.00-19.30 dyżur będzie pełnić grupa AA. Doświadczających i zainteresowanych problemami alkoholizmu zachęcamy do kontaktu. Jak co roku, bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, zwrócił się z apelem o podjęcie dobrowolnej abstynencji. Kieruje do nas bardzo konkretny apel: Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Osoby chcące włączyć się w ten apel będą mogły wpisywać się do KSIĘGI TRZEŹWOŚCIOWEJ, którą wyłożymy 1 sierpnia na stoliku w kaplicy.

2. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów wyruszających na Jasną Górę będzie miało miejsce w środę (1.08) o godz. 19.00 w sali ŚDM. Na Pieszą Pielgrzymkę zapisać się jeszcze można w ciągu tygodnia w Sekretariacie Pielgrzymki przed Archikatedrą Lubelską.

3. We czwartek (2.08) można będzie uzyskać odpust zupełny zwany od czasów św. Franciszka „Porcjunkula”. Aby uzyskać ten odpust należy poza tradycyjnymi warunkami nawiedzić kościół parafialny i pomodlić się odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Tego dnia zapraszamy na godz. 17.00 na różaniec w intencji powołań prowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Seminarium.

4. W piątek (3.08) Mszą św. o godz. 8.30 na Placu Katedralnym po przewodnictwem abpa Stanisława Budzika rozpocznie się 40. Piesza Pielgrzymka Lublin-Jasna Góra. Zachęcamy do udziału w tej Mszy św. Przewodnikiem Grupy 7 będzie ks. Michał Szuba – nasz nowy wikariusz, w grupie tej będą też nasi parafianie, polecamy modlitwom pątników sprawy naszego środowiska, a my również towarzyszyć im będziemy naszą modlitwą. Zapraszamy zwłaszcza w tych dniach do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pielgrzymów.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek (3.08) popołudniowa spowiedź rozpocznie się o godz. 17.30. W sobotę (4.08) dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

6. W następną niedzielę (5.08) zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

7. W najbliższych dniach zakończymy malowanie kościoła. Przejdziemy do następnych prac. Na czwartek (2.08) na godz. 19.00 zapraszamy do pomocy przy generalnym sprzątaniu kościoła po malowaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, wyrozumiałością przy niedogodnościach, dobrym słowem i ofiarą wspierają nasze prace.

8. Zachęcamy młodzież do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej organizowanym w Garbowie przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia br. pod hasłem „Teraz ON”. Zapisy i więcej informacji w kancelarii. Naszej młodzieży będzie towarzyszył ks. Paweł Zdybel.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” wyłożone są przy drzwiach głównych kościoła.

10. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary: KR św. Anny – 300 zł; „złotówka na Panamę” – 2130 zł; na remonty kościoła: Krąg Biblijny – 100 zł, bezimiennie - 3x50 zł, 3x100 zł, 200 zł i 6000 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
+ Małgorzata Łaszcz, zamieszkała przy ul. Niepodległości 11,
+ Henryk Graboś, zamieszkały przy ul. Daktylowej,
+ Henryk Gryglicki, zamieszkały przy ul. Daszyńskiego 17.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.