Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Codziennie o 17:15
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 lipca 2018 r.

1. KOMUNIKAT abpa Stanisława Budzika  (https://archidiecezjalubelska.pl/blog/komunikat-metropolity-lubelskiego-3/)

2. Dzisiaj pracę duszpasterską jako wikariusz rozpoczyna w naszej parafii ks. Michał Szuba. Przyjmujemy go z wdzięcznością i polecając opiece naszego Patrona – św. Antoniego Padewskiego otwieramy się na posługę kapłańską i czerpanie z jego 9-letniego już doświadczenia pracy duszpasterskiej.

3. Dziękujemy za dzisiejszą posługę o. Józefowi Walkoszowi OMI – Misjonarzowi Oblatowi Maryi Niepokalanej. Przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2019. Zachęcamy do zainteresowania.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5. Zachęcamy do udziału we wtorkowych (3.07) uroczystościach w Archikatedrze Lubelskiej związanych z kultem obrazu MB Płaczącej. Głowna Msza św. o godz. 19.00, a po niej procesja różańcowa.

6. We czwartek – 5 lipca o godz. 17.00 różaniec w intencji przygotowujących się do kapłaństwa i o nowe powołania poprowadzą parafialni członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie.

7. Najbliższy piątek to pierwszy w miesiącu – spowiedź popołudniowa od godz. 17.30. W okresie wakacji odwiedzamy chorych z posługą duszpasterską w I piątki miesiąca jedynie w sytuacjach poproszenia o to. Szafarze Nadzwyczajni Komunii św. będą odwiedzali chorych w niedziele w lipcu i sierpniu. W pierwszą sobotę miesiąca dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 19.00-21.00.

8. Dziękujemy uczestnikom naszych grup parafialnych za spotkania w ciągu roku. Miło też nam, że nasze grupy reprezentują nas na zewnątrz. W ostatnia niedzielę Parafialny Chór Cecyliański poprowadził śpiewy na porannej Mszy św. w kaplicy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Jutro zaś Parafialny Zespół Muzyczny będzie towarzyszył muzycznie Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę. Dziękujemy za te zaangażowania.

9. Trwają wakacje, czas urlopów, niech nie umknie naszej uwadze charakter Dnia Pańskiego – pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy świętej w różnych miejscach, gdzie będziemy przebywali. Dajmy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i ma dla nas wielką wartość. Czas wolny, odpoczynku możemy także wypełniać na modlitwę i częstsze wizyty w kościele - przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Cieszymy się gośćmi, którzy w okresie wakacji modlą się razem z nami.

10. Rozpoczynamy już zapisy na sierpniową Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Można to uczynić w kancelarii. Przewodnikiem gr. 7 będzie ks. Michał. Zachęcamy również do wsparcia pielgrzymów i powierzenie swoich intencji przez włączenie się w akcję „Idę z tobą”.

11. Bóg zapłać za ofiary: KR Matki Bożej Płaczącej – 280 zł, na remont kościoła: Parafialny Chór Cecyliański – 300 zł, bezimiennie: 100 zł i 10 000 zł.

12. Jest prasa katolicka: wakacyjny „Głos św. Antoniego” – jeszcze raz możemy w nim wrócić do wydarzeń z ostatnich tygodni, ale też przygotować się do tych, które czekają nas wkrótce. Są też tygodniki: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Zygmunt BARTOSZEK zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 8,
+ Paweł JAKUBOWSKI zamieszkały przy ul. Krokusowej 6,
+ Józef MATUŁA zamieszkały przy ul. Niepodległości 13A.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.